Спецможливості
Новини

Вчені відкрили новий спосіб підвищення стійкості рослин

02.06.2017
3500
Вчені відкрили новий спосіб підвищення стійкості рослин фото, ілюстрація
Жасмонової кислота (jasmonic acid) - це рослинний гормон, який відіграє важливу роль в імунній системі рослин і регулювання їх зростання

Біологи з Утрехтського університету (Нідерланди) спільно зі своїми колегами з Амстердамського університету виявили, що рослина перетворює жасмонової кислоту, після чого видає сигнал «безпеки».

Контроль цього механізму може дати нові можливості для підвищення стійкості сільськогосподарських культур до грибів і комах, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Жасмонової кислота (jasmonic acid) - це рослинний гормон, який відіграє важливу роль в імунній системі рослин і регулювання їх зростання.

Вчені вже досить багато дізналися про кислоту і процеси, в яких вона бере участь, але до сьогоднішнього дня ще поки не було вивчено, яким чином цей гормон сприяє виробленню у рослини захисту від грибків та комах-шкідників.

Виявилося, що як тільки рослина виявляє комаху або гриб, вона починає виробляти жасмонову кислоту, яка ініціює імунну відповідь, що запобігає подальшому пошкодженню. Після атаки жасмоновоакислота швидко розпадається. Це необхідно, оскільки гормон пригнічує ріст і розвиток рослин.

Завдяки проведеним дослідженням з модельною рослиною Arabidopsis thaliana, біологи виявили, що за допомогою чотирьох ферментів утворюється хімічна реакція, під час якої атом кисню потрапляє в жасмонову кислоту, що і сприяє її подальшому розпаду. А висока концентрація жасмонової кислоти активує імунну систему рослини.

За словами вчених, дослідивши ці процеси, у них тепер з'явилася можливість збільшити стійкість рослин до грибів і комах-шкідників.

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0