Спецможливості
Новини

Вартість перевалки зерна в морпортах зменшуватиметься

28.08.2017
3701
Вартість перевалки зерна в морпортах зменшуватиметься фото, ілюстрація
Вартість перевалки зерна в морських портах зменшуватиметься, оскільки зростає конкуренція. У найближчі роки ціна перевалки становитиме $8-10

Вартість перевалки зерна в морських портах зменшуватиметься, оскільки зростає конкуренція. У найближчі роки ціна перевалки становитиме $8-10, тоді як у Прибалтиці, наприклад, - €6. Таку думку висловив керівник Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, пише propozitsiya.com з посиланням на agropolit.com.

При цьому він підкреслив, що АМПУ не займається перевалкою, це парафія стивідорного бізнесу.

За даними АМПУ, на сьогодні на різних стадіях - 36 проектів будівництва зернових терміналів, з яких 10-12 реалізуються. Їхня потужність - 100 млн т. Сьогодні перевалкою зерна займається багато хто, тому спостерігаєтсья майже +20% проросту.

“Але ціна перевалки зменшується. Тобто, з одного боку, конкуренція зростає, а з іншого - вартість і далі буде зменшуватися  до $8-9 т. Я б не хотів, щоб тут була така ж ситуація, як у контейнерному бізнесі, коли стоять порожні контейнерні термінали. Тому є приріст в Одесі, добре працює порт в Южному Звичайно, трейдери завжди будуть шукати дешевші варіанти, вигідніші можливості формувати партії, і не тільки в терміналах у порту. Ми повинні моніторити усі проекти і максимально синергічно розвиватися”, - зазначив експерт і підкреслив, що у розвиток терміналів у портах повинен бути більш планованим і централізованим.

Говорячи про зменшення портових зборів, їх врівноваження зі зборами в портах країн-сусідів, Р. Вецкаганс зазначив, що наші портові збори у порівнянні з конкурентами на Чорному морі вищі. Але це лише одна сторона медалі. З іншого боку, сучасна інфраструктура вимагає постійних інвестицій у модернізацію. У 2017 році АМПУ на ці цілі планує виділити 3,5 млрд грн. Щоб і надалі підтримувати ці активи в нормальному стані, інвестувати треба не менше.

"З іншого боку, сьогодні АМПУ платить у бюджет 55-60% від усіх доходів у вигляді податків і дивідендів. При цьому ми інвестуємо в створення нових робочих місць і інфраструктуру. Щоб розвивати морські порти й робити їх успішними, ми очікуємо від держави поступки - введення цільових портових зборів та зниження податкового навантаження на саму АМПУ. Тоді Адміністрація зможе більше інвестувати в розвиток інфраструктури, що дасть можливості для зростання бізнесу, як наслідок - розвиток, створення нових робочих місць і ще більші відрахування в держбюджет у вигляді податку на прибуток, ПДВ, прибуткового податку", - впевнений керівник АМПУ.

Нагадаємо, останні два роки вартість перевалки в морпортх впала до $12/т.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0