Спецможливості
Новини

У Запорізькій області через дощі пошкоджено близько 7 тис. га зернових

29.06.2021
1138
У Запорізькій області через дощі пошкоджено близько 7 тис. га зернових  фото, ілюстрація

Кількість та якість зернових на ланах Запорізької області втрачається через дощі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Зокрема, керівники двох господарств у Василівському районі кажуть: 10 років не було таких опадів під час визрівання колосу.

Сільськогосподарські угіддя неподалік села Кам’янського показує заступник директора фермерського господарства «СВ-Агро» Валентин Вайло. На всьому периметрі поля озимої пшениці площею 45 гектарів колосся лягло смугами.

«За один день місячна норма дощів випадала на нашій території. І таких днів було 5-10 в один місяць. Ми зараз бачимо: вилягання пшениці на цей момент у господарстві десь близько 10%, ось таке вилягання внаслідок погодних умов», — каже Валентин Вайло, заступник директора підприємства.

У цьому господарстві розраховують зібрати 50-60 центнерів зернових із гектара. Там, де полям завдала шкоди негода, колос підійматиме сільгосптехніка.

«Є в нас приспособи на жатках — стеблепідйомники, які можуть підняти це зерно. Спробуємо максимально його зберегти, але розуміємо, що втрати все одно будуть. А друге: при надлишку вологи ми втрачаємо класність пшениці», — каже Валентин Вайло.

«Ми маємо на увазі хлібопекарські особливості зерна. 2-3-ій клас використовується у хлібопекарській галузі. Тепер, через втрату врожаю, більше буде фуражного зерна. Але зерно збережеться. Коли зерно буде у фазі своєї стиглості, і будуть продовжуватися дощі, тоді буде великий ризик проростання. Вимоги до якості зерна дуже завеликі, які не відповідають реальним критеріям. І це впливає на прийомку нашого хліба, тобто навмисно занижується класність зерна», — каже директор «СВ-Агро» Андрій Ставицький.

Залишила слід стихія й на угіддях сільгосппідприємства «Укр-Літ-Агро», що поблизу села Балки Василівського району. Ось такий вигляд має озима пшениця на полі площею в 120 гектарів. Директор агрофірми Сергій Шарапов каже: ще 5 днів тому у господарстві раділи тому, що колосся налилося й зросло на половину зросту людини. А зараз, після злив та вітру, схилилося до землі під своєю вагою.

«5 днів тому у нас від 5-тої до 10-тої ранку йшов щільний дощ із сильними поривами вітру. А на цьому полі пшениця була ідеальною. І ось що природа зробила з полем буквально протягом двох годин — звалила пшеницю десь на 90%. Вона, фактично, лежить на землі, і збираючи врожай, її важко буде підняти. Втрати будуть до 40-50%», — каже директор підприємства Сергій Шарапов.

Загалом із 945-ти гектарів сільгоспугідь Запорізької області зернові пошкоджені на площах до 7-ми тисяч гектарів — повідомив журналістам заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

«Те, що нам райони дали, у нас зараз 5 районів, і згідно з цією інформацією, по всіх районах пошкоджено трохи понад 6 тисяч гектарів різних культур. Озима пшениця — до 4 тисяч гектарів, вилягла, знищена градобоєм, вітрами, вимокла — це все вкупі. Але питання Міністерства однозначне — господарі повинні страхувати свої посіви. А щодо закупівельних цін, то тут можуть бути заключені меморандуми між власниками елеваторів із Міністерством АПК», — каже Олександр Ясинецький.

Через негоду на підприємстві «Укр-Літ-Агро» жнива планують розпочати на 10-12 днів пізніше, ніж торік — приблизно, з 10-го липня. У фермерському господарстві «СВ-Агро» раніше — з початку наступного місяця.

Інтерв'ю
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0