Спецможливості
Новини

У вітчизняному садівництві не налагоджено форвардні продажі

11.04.2017
1138
У вітчизняному садівництві не налагоджено форвардні продажі фото, ілюстрація
На сьогоднішній день дуже багато українських виробників фруктів і ягід постачають свою продукцію на європейський ринок, ринки Сербії, Індонезії, Лівії та інших країн

На сьогоднішній день дуже багато українських виробників фруктів і ягід постачають свою продукцію на європейський ринок, ринки Сербії, Індонезії, Лівії та інших країн. Однак, проблема галузі полягає в тому, що на даний момент виробники не можуть дати пропозиції, щоб забезпечити запити. В галузі не налагоджено одна дуже важлива ланка - форвардні продажі. Такий висновок озвучив голова Асоціації "Укрсадпром" Дмитро Крошка, пише propozitsiya.com з посиланням на agroportal.ua.

"Ці запити - від 1 до 10 тис. т продукції. Їх не цікавлять кілька контейнерів. Вони готові укладати довгострокові контракти на тисячі тонн. В Україні зараз немає такого господарства, яке зможе виконати ці обсяги. Тому зараз дуже важлива кооперація", - підкреслив експерт.

Ще одна проблема галузі, за його словами, - продавати вже готову продукцію, а не вирощувати її під певний контракт і стандарт. "Ми прийшли до цієї ідеї лише в лютому. Зараз я активно провожу зустрічі з садівниками по темі кооперації. Радує те, що є діалог", - пояснив Д. Крошка.

Також він зазначив, що після системного аналізу та пошуку нових напрямків розвитку галузі, Асоціація налагодила контакти з багатьма країнами. Наприклад, з тими, хто може виробити потрібне обладнання чи надати потрібні послуги, - Америка, Китай, країни Євросоюзу. В результаті - ці країни, як мінімум, зацікавилися українською продукцією.

Нагадаємо, в цьому році Асоціація стала членом Китайської торгової асоціації. Також вдалося побудувати для наших виробників пряму комунікацію з іноземними інвесторами.

Крім того, триває активна світова експансія на оптовому ринку фруктів і ягід - узгодження фітосанітарних умови на яблука, лохину, вишню і черешню з Китаєм, Індією, Малайзією і В'єтнамом. Уже влітку очікується відкриття китайського ринку для української черешні. Створено робочу групу в профільному міністерстві з розвитку галузі, є зміни законодавства і стандартів. Введення державної підтримки та збереження податкових пільг.

Цього року Асоціація підписала меморандуми з найбільшими світовими органами сертифікації: "Бюро Верітас Україна" і "Іса Серт", чим забезпечили здешевлення і прискорення міжнародної сертифікації в Україні.

Інтерв'ю
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0