Спецможливості
Новини

В Україні закрилися 8 агрохолдингів

18.10.2019
2023
В Україні закрилися 8 агрохолдингів фото, ілюстрація

На противагу загальним очікуванням, кількість аграрних холдингів в Україні не збільшується, а зменшується, як і земельний банк, який ними обробляється. Про це повідомили в прес-службі Українського клубу аграрного бізнесу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За минулий 2018 рік кількість таких компаній скоротилася до 85 (з 93 компаній в 2017 році). Закономірно, що разом з кількістю гравців скоротився і сукупний земельний банк агрохолдингів. Однак більш показовим є той факт, що скоротився також земельний банк 15 найбільших компаній - з 3,3 млн га у 2017 році до 3,2 млн га в 2018 році.

Якщо ж дивитися на основні фінансові показники, то не дуже вдалим був минулий рік і для більшості публічних аграрних холдингів України (ті компанії, які торгуються на фондових біржах; таких поки 12). Лише кільком публічним компаніям вдалося покращити своє становище за минулий рік. Так, збільшити EBITDA в порівнянні з 2017 роком вдалося лише 4 публічним агрохолдингам: IMC, AgroGeneration, Agroton та Agromino.

Тоді як сукупне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів зменшилася за 2018 року на 19% - або на 204 млн доларів в чистому вираженні.

У 2018 році в порівнянні з 2017 роком, українські агрохолдинги збільшили валове виробництво основних олійних культур: соняшнику (на 400 тисяч тон більше), сої (на 100 тисяч тон ольшое) та ріпаку (на 56 тисяч тон більше). Зростання відбулося за рахунок скорочення посівних площ під окремими зерновими, а також за рахунок високої врожайності, яка продовжує рости.

Агрохолдинги в 2018 році виробили менше пшениці (на 877 тисяч тон) та ячменю (на 83 тисячі тон), однак значно наростили виробництво кукурудзи (на 39 тисяч тон).

Ключові слова: Україна, агрохолдинг

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0