Спецможливості
Новини

В Україні підвищення вартості овочів пов'язане з карантинними обмеженнями на роботу ринків

25.05.2020
724
В Україні підвищення вартості овочів пов'язане з карантинними обмеженнями на роботу ринків фото, ілюстрація

В Україні можуть закрити ринки, через що підвищиться вартість багатьох продуктів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на styler.rbc.ua.

Ціни на продукти будуть рости через те, що велика частина дрібних агровиробників не можуть потрапити на продовольчі ринки. Багатьом вже довелося знищити свою продукцію. Як будуть змінюватися ціни на продукти в Україні розповів економіст Олег Пендзин.

"Імпортні овочі сьогодні в Україні дорожче, ніж у вітчизняного товаровиробника, але ціна на ринку формується за ціною імпорту. Це пояснюється тим, що до цих українському товаровиробнику було вкрай складно потрапити на полиці супермаркетів. Вихід на великого ритейлера припускає наявність досить об'ємних партій в упаковці. Це саме те, що відрізняє імпорт", — пояснив економіст.

Олег Пендзин також додав, що, на його думку, у період карантину не всі продовольчі ринки зможуть працювати, навіть якщо їм це дозволять.

"Я думаю, що частина ринків буде закриватися, а в деяких будуть проблеми у зв'язку з недотриманням норм і вимог, які пред'являє МОЗ сьогодні. Це призведе до подорожчання продукції. Зазвичай до 90% картоплі на ринках — це те, що вирощували для себе, те, що забезпечується домогосподарствами населення. І цей сегмент продукції не конкурентний імпорту, який поставляється в Україну десятками або навіть сотнями тонн. Крім того, наші супермаркети беруть товар під реалізацію і зможуть перерахувати гроші постачальнику в кращому випадку тільки через 20 днів. Який дрібний фермер зможе дозволити собі стільки чекати? У них зазвичай немає оборотного капіталу", — сказав аналітик.

 

Ключові слова: ринок, овочі, карантин

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0