Спецможливості
Новини

В Україні не вистачає робочих рук через еміграцію на Захід

13.09.2017
2246
В Україні не вистачає робочих рук через еміграцію на Захід фото, ілюстрація
Якби заробітчани з України перестали приїжджати до Польщі, це було б серйозною проблемою для польської економіки

Внаслідок еміграції на Захід в Україні не вистачає робочих рук. Проте, наявність роботи вдома не означає, що відплив українських заробітчан до Польщі швидко зупиниться. Коли ж почнеться економічне зростання, охочих виїхати буде менше. Такі сподівання висловив голова Польсько-української господарчої палати Олег Дубіш, пише propozitsiya.com за матеріалами polradio.pl.

На Львівщині важко знайти робітника за 600 грн/день (82 злоті). У Польщі громадянин України заробляє в середньому 2100 злотих нетто на місяць (за даними польського Національного банку, це 15 тис. грн).

За оцінками польського Національного банку, торік у Польщі працювало приблизно 770 тис. громадян України, цього року їх уже на 150 тис. більше. Хоча, польські фірми й надалі скаржаться, що знайти працівників важко, і вважають це найбільшим бар’єром для розвитку. І якщо імміграція з України припинилася, для польської економіки це означало б серйозну проблему, припускають експерти і не виключають, що такий ризик існує.

На думку голови рекрутингової компанії Personnel Service Кшиштофа Інґльота, Львів - це специфічний регіон. Він упевнений, що ще протягом п’яти-десяти років імміграція з-за східного кордону не зупиниться, зокрема через різницю в заробітній платі між Польщею та Україною. Тому трафік безвізового між Україною і всього ЄС не зміниться, бо громадяни польськомовної країни приваблюють не тільки високими зарплатами, але й близькістю - мовною, культурною та географічною.

"Тим не менш, нам необхідно ввести стимули для врегулювання українців в Польщі, і не тільки на тимчасову роботу", - додав К. Інґльота.

Інтерв'ю
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0