В Україні понад 70% аграріїв потерпають від рейдерства
Майже 71% аграріїв вважають свій бізнес і право власності не захищеними від рейдерських захоплень, причому особливо гостро ця проблема постала перед жителями південних і східних областей України. Про це свідчать результати опитування, які презентувала громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) в ході «Антирейдерського форуму», передає propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.
Аграрії відзначили, що особливого розмаху вона набула в Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, Міністерстві внутрішніх справ, поліції, прокуратурі та судах.
Опитування було проведено на замовлення ВАР серед 500 керівників сільськогосподарських підприємств з усієї України. Дослідження проводилось з 25 червня по 2 серпня 2018 року. Аналітичний супровід та обробку результатів дослідження здійснив Центр «Соціальний моніторинг».
За результатами оптування, 31% аграріїв відзначили високу небезпеку рейдерської атаки на свій бізнес, в той час як 44% респондентів оцінюють рівень загрози як середній.
На переконання 64% сільгоспвиробників, основною причиною засилля рейдерства є корупція в органах влади і правоохоронній системі. Аграрії наголосили, що особливого розмаху вона набула в Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, Міністерстві внутрішніх справ і поліції, прокуратурі та судах.
У той же час 38% респондентів підкреслили, що рейдерам найбільше сприяє заплутаність і недосконалість чинного законодавства.
Основний спосіб боротьби з корупцією та рейдерством 39% опитаних сільгоспвиробників вбачають в об’єднаннях фермерів (громадських організаціях та рухах), а 36% - у зміні чинного законодавства.
Як ми вже повыдомляли, 10 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №8121 щодо протидії рейдерству, до розробки якого долучилась ВАР. Цей документ надає правоохоронним органам можливість карати недобросовісних реєстраторів за порушення законодавства.