Спецможливості
Новини

В УКАБ дослідили, як змінюється структура собівартості пшениці

11.12.2020
953
В УКАБ дослідили, як змінюється структура собівартості пшениці фото, ілюстрація

Структура собівартості вирощування пшениці в перерахунку на гектар у наступному році, як очікується, зміниться незначно. 

Про це розповів президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса під час онлайн-конференції «Ведення аграрного бізнесу в Україні», що відбулася 9 грудня, пише propozitsiya.com.

Зокрема, в структурі собівартості вирощування 1 га пшениці в умовах Центральної України наступного року очікується незначне збільшення частки насіння, оренди землі та витрат на техніку (амортизація, запчастини, оренда машин). Частка заробітної плати і пального, як вважають в УКАБ, збережеться на рівні нинішнього року. Натомість частка добрив і ЗЗР, як прогнозується, трохи зменшиться.

Таким чином, в основному збережуться тенденції, які існують уже кілька років: порівняно з 2016 роком зменшилася частка в собівартості пшениці таких статей витрат, як ЗЗР, пальне, насіння і особливо добрива і зросла частка зарплати і оренди землі, а найбільше — частка витрат на техніку.

Частка останніх наступного року майже зрівняється з найбільшою статтею витрат — добривами. На 3 місці в структурі собівартості пшениці зараз стоїть оренда землі, ненабагато поступаючись витратам на техніку. На 4 місці з відчутним відривом — ЗЗР, від яких суттєво відстають пальне і насіння, частка яких у собівартості пшениці майже однакова. На останньому місці залишаються витрати на зарплату.

Ключові слова: собівартість, пшениця, УКАБ

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0