Спецможливості
Новини

У Росії 2 місяці буде заборонено експорт аміачної селітри

02.02.2022
919
У Росії 2 місяці буде заборонено експорт аміачної селітри фото, ілюстрація

Скрутну ситуацію на ринку міндобрив, викликану скороченням виробництва внаслідок подорожчання газу, ускладнює політична напруга між Росією та Заходом, яка призводить до зростання цін на нафту, газ та інші товари, зокрема й добрива.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Росія розігріває ціни, запровадивши квоти на експорт зерна та скоротивши поставки газу до Європи, а зараз ще вирішила обмежити експорт аміачної селітри.

Ціни на аміачну селітру у порівнянні з минулим роком виросли у 2,5-3 рази на тлі подорожчання газу та зменшення пропозицій. В Україні селітра коштує 26-27 тис грн/т, КАС — 26-28 тис грн/т. Обмеження експорту з Росії посилить дефіцит добрив в Україні, що стане додатковим чинником тиску у гібридній війні між країнами.

«Уряд Росії з 2 лютого вводить двомісячну заборону на експорт аміачної селітри, щоб забезпечити вдалу посівну кампанію та безперебійну роботу промислової галузі. Після 2 квітня, коли виробники отримають потрібні обсяги селітри, і попит на неї на внутрішньому ринку знизиться, експорт буде відновлено», — зазначають у повідомленні. 

Майже 60% виробленої в РФ аміачної селітри споживається всередині країни, зокрема 45% у сільському господарстві та 15% — у промисловості. Найбільшим її виробником є «Акрон», що виробляє 30% селітри, далі йдуть «ЄвроХім», «Уралхім» та «СДС-Азот».

У 2022 році в Росії планують виробити понад 11 млн т аміачної селітри, з яких 5,2 млн т надійдуть аграріям, 2 млн т – у промисловість, а решта буде експортована.

 

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0