Спецможливості
Новини

У районі на Волині паводки знищили понад 30 відсотків посівних площ

20.07.2020
660
У районі на Волині паводки знищили понад 30 відсотків посівних площ фото, ілюстрація

На територіях Любомльського, Шацького, Старовижівського, Ратнівського, Камінь-Каширського та Любешівського районів випали понаднормові опади: ІІІ декада червня — 92 мм (122% місячної норми), що спричинили підтоплення та завдали певних збитків сільськогосподарським угіддям.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volyn24.com.

Як повідомляється, саме Ратнівський район, за оперативною інформацією управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, постраждав від паводків найбільше. Там, включаючи ОТГ, підтоплено 31% посівних площ, що підтверджує масове пошкодження сільськогосподарських культур.

У ФГ «Пролісок» Здомишельської сільської ради, за словами його керівника Віктора Баранчука, від паводків постраждало 65 га сої та 50 га пшениці.

Так, загальна площа підтоплення посівів сільськогосподарських культур у районах області становить 16555 га, в тому числі в агроформуваннях — 1959 га, у господарствах населення — 14601 га посівних площ.

«Інформацію про загибель посівів надали 15 підприємств з 3 районів на площу 1531 га. Станом на 10 липня повністю пакет документів відповідно до вимог подано фермерським господарством «Пролісок» Здомишельської сільської ради, де зафіксовано 110 га загибелі посівів (озима пшениця, яра пшениця, соя). Збитки становлять 890 тисяч гривень», — зазначив Юрій Горбенко.

Однак, як повідомив начальник ДСНС у Волинській області Володимир Грушовінчук, масштаби підтоплень не підлягають під надзвичайну ситуацію місцевого рівня, адже для цього необхідно збитків зафіксувати на 10 млн грн. Тоді б компенсація збитків в обов’язковому порядку лягла б на плечі місцевих бюджетів, тобто районного чи обласного бюджетів. Нині ж, щоб допомогти постраждалим господарникам, треба шукати інші джерела.

Для вжиття заходів члени комісії вирішили доручити Камінь-Каширській, Ковельській, Любешівській, Любомльській, Ратнівській, Старовижівській, Турійській, Шацькій райдержадміністраціям проаналізувати на своїх територіях рівень можливої надзвичайної ситуації та у разі підтвердження виникнення надзвичайної ситуації, забезпечити подання звернень про виділення коштів із резервного фонду відповідного рівня місцевих бюджетів на підставі експертних висновків.

 

Ключові слова: фермер, опади, паводки, урожай

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее

1
0