У портах змінять тарифи на перевалку зерна і очікують зниження зборів
Міністерство інфраструктури має намір змінити тарифи на перевалку зерна на спеціалізованих терміналах в портах. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на проект наказу "Про внесення змін до тарифів на послуги зі забезпечення доступу портового оператора до причалу, який знаходиться в господарському віданні адміністрації морських портів України", розміщений на сайті міністерства.
Документом передбачається виключення з тарифів коефіцієнта 0,7 на зерноперевалку на спеціалізованих терміналах із застосуванням перевантажувальних машин (з продуктивністю навантаження не менше 500 т на годину).
У пояснювальній записці до документа наголошується, що тарифи містять положення, яке створює по критерію державних регульованих цін різні умови для портових операторів, що працюють в сегменті переробки зернових вантажів, тобто виробляють однакову продукцію (товари, роботи, послуги) в морському порту.
У Мінінфраструктури також звертають увагу на те, що законодавством не визначено поняття "спеціалізований термінал", а також не надано вичерпних ознак того, який саме з показників продуктивності перевантажувальних машин (фактичний під час обробки суднової партії, максимальний за технічною документацією виробника, розрахунковий середній за період часу і т.п.), що є умовами застосування коефіцієнта 0,7.
"Прийняття акту спрямовано на припинення цінової дискримінації портових операторів, що працюють в сегменті переробки ведучого для морських портів і всього національного транспортного комплексу вантажопотоку зернових вантажів, має важливе значення для національної економіки", - пояснюють в міністерстві.
У той же час, за словами в.о. голови ДП "Адміністрація морських портів України" Райвиса Вецкаганса, очікується зниження портових зборів. Скорочення ставок, за його словами, відбудеться не раніше 2018 року.
"У ситуації, коли інфраструктура гідротехнічних споруд вимагає певних ремонтів, а інструменти концесії сьогодні ще не працюють, ми повинні дотримуватися певного балансу, щоб при зниженні портових зборів ми отримували необхідні суми для інвестування в підтримку інфраструктури стратегічного призначення, як це регламентується законом. Ведеться дискусія на підставі наших пропозицій, позиції Мінфіну з точки зору оподаткування - і в підсумку повинно бути прийнято рішення уряду. Я думаю, що раніше 2018 року то вже неможливо впровадити", - цитує Р. Вецкаганс "УкрАгроКонсалт".
Чиновник уточнив, що зараз АМПУ у співпраці зі Світовим банком займається розробкою пропозицій, що стосуються нової методики розрахунку портових зборів. Проект цієї методики буде представлений на затвердження у липні. Серед іншого, зниження портових зборів повинно забезпечити конкурентність маршруту Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай в рамках нового Шовкового шляху.