У Китаї сподівання на високий врожай часнику не виправдалися
Експортний бум часнику в Китаї в попередніх сезонах стимулював фермерів усього світу наростити його виробництво, пише propozitsiya.com з посиланням на Українську Аграрну Конфедерацію.
Цього року на ринок вийшло багато часнику з таких країн, як Домінікана, Пакистан і Бангладеш. На думку китайських експертів, це призведе до зниження експортних цін на китайський часник. Але низькі ціни в черговий раз можуть простимулювати експорт і, відповідно, зростання виробництва.
Щодо безпосередньо до врожаю часнику цьогоріч у Китаї, то на сьогодні в китайському окрузі Цзіньсян, який відомий своїми значними площами вирощування часнику, вже якраз розпочався сезон збирання молодого часнику. Однак через погодні умови велика частина врожаю була втрачена.
Нещодавно тут навіть презентували розроблений китайськими інженерами часникозбиральний комбайн. Однак, місцеві виробники констатують, що сподівання на високий врожай не виправдались. Посіви страждають від шкідників та хвороб, поширеність яких значно більша, ніж попереднього року, а обсяги виробництва продукції менші.
Ситуація пов’язана з тим, що саме під час осінньої кампанії з висадження часнику тут безперервно йшли дощі. Тому в деяких районах майже дві третини сходів загинули. Натомість, коли встановились високі температури, у деяких районах коріння молодих рослин просто згнило.
Деякі виробники часнику заявили, що бактеріальна гниль, мозаїчні хвороби та кореневі гнилі пошкодили понад 80% їхніх посівів, а деякі втратили увесь урожай.
Якщо в попередні роки з 0,07 га дрібні місцеві фермери могли збирати до 1 т часнику, то цього року – не більше 350-400 кг.