Спецможливості
Новини

На Черкащині відкрито цех з виробництва гранульованих добрив для точного землеробства

19.06.2018
1639
На Черкащині відкрито цех з виробництва гранульованих добрив для точного землеробства фото, ілюстрація

19 червня вс. Хоцьки поблизу Черкас на заводі з виробництва міндобрив Grossdorf відкрився цех з виробництва твердих гранульованих добрив, передає propozitsiya.com.

Цех виготовлятиме сульфат амонію, а також комплексні добрива (NPK). Загальна потужність виробництва гранульованих добрив становить 35-50 тис. т на рік. Надалі компанія має намір наростити потужності до 100-150 тис. т на рік.

На сьогодні підприємство вже протягом 2 років випускає рідкі добрива – КАС різноманітних формуляцій. Потужність виробництва рідких добрив становить 350 тис. т на рік. За словами комерційного директора компанії Сергія Рубана, підприємство займає 15-16% вітчизняного ринку КАС, а зараз розпочинає випуск сухих добрив, позаяк не в усіх аграріїв є техніка для внесення рідких.

За словами керівників заводу, підприємство взяло курс на виробництво індивідуалізованих продуктів під конкретний грунт, конкретну місцевість, конкретну культуру: відповідно до побажань тут можуть розробити формулу і випустити партію обсягом від 1 т під замовлення.

На разі дві третини обсягів рідких добрив компанії купують великі агрохолдинги, відомі своїми прискіпливими вимогами до якості. Тому в цех було вкладено немалі інвестиції – 30 млн грн (а всього в підприємство – 150 млн грн). Як розповіли фахівці компанії, КАС зберігає стабільність протягом 2 років, не розшаровуючись, тоді як ГОСТом встановлено 6-місячний мін, та й той витримує продукція не всіх виробників, яких останнім часом в Україні з’явилося чимало.

Як додали керівники компанії, свою продукцію Grossdorf адресує насамперед тим, хто застосовує технології точного землеробства, зокрема, зонного внесення добрив. На сьогодні подібні продукти займають 5% ринку міндобрив, але, за оцінками Сергія Рубана, їх частка зросте до третини.

В подальших планах компанії – збільшення потужностей до 1 млн т і відкриття виробництв ще в двох регіонах України.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0