Спецможливості
Новини

В Барселоні створили рослинні протеїни з м’ясною текстурою

24.10.2018
860
В Барселоні створили рослинні протеїни з  м’ясною текстурою фото, ілюстрація

Професор біоінженерії в Університеті Каталонії італієць Джузеппе Скіонті повідомив, що зміг за допомогою 3D-принтера створити рослинні протеїни з  м’ясною текстурою. 

Про це пише www. propozitsiya.com з посиланням на інтернет-видання foodnavigator.

«Ми «зламали» структуру рослинних протеїнів на мікро- та нанорівні біологічними методами», — пояснює дослідник. Для дослідів він використовував суміш протеїнів гороху і рису, але можна використовувати й іншу сировину, наприклад, морські водорості. «Нова вдосконалена технологія здатна «зламати» на біологічному рівні природну структуру розташування в просторі молекул рослинної сировини», — говорить Джузеппе Скіонті. В результаті, за його словами, було отримано «м’ясо” з гороху, рису або морських водоростей, що виглядає, смакує і має на дотик таку саму волоконну структуру, що й яловичий стейк.

«Ці рослинні продукти можуть мати різну структуру — так само як різняться своєю волокнистою структурою різні типи яловичини, курятини, свинини, кролятини та риби. Найсучасніші методи інженерії тканин дають змогу створювати спеціальні матеріали, за текстурою ідентичні природним тканинам тваринних організмів. В даному випадку можливо використовувати лише рослинні природні інгредієнти, деякі з яких можуть забезпечити таку саму консистенцію і еластичність, як у справжнього м’яса”, — розповів учений.

Своє відкриття він назвав випадковим, адже досліди, які вчений проводив, були направлені на розробку технології 3D-друку людських тканин у медичних цілях. Зараз він звільнився з вузу і створив компанію NovaMeat, яка спеціалізуватиметься на новому продукті і розвиватиме його.

Він визнає, що зараз його стейки зовні більше нагадують жуйку з полуничним смаком, ніж соковитий яловичий стейк, але запевняє, що так буде лише на початкових стадіях розробки продукту. «На першій стадії проекту я повністю зосередився на досягненні ідентичної до справжнього м’яса консистенції та заданих характеристик поживності лише за рахунок рослинних інгредієнтів. І хоча перші зразки не зовсім схожі на вигляд на натуральне м’ясо, технологія дає змогу створювати складні біологічні структури, як на мікро-, так і на макрорівні», — говорить Джузеппе Скіонті.

Застосування 3D-принтера дає кілька переваг. По-перше, це дає змогу отримувати текстуру, як у м’яса, без застосування високого тиску, котрий може змінити природні властивості протеїнів та знизити їхню поживну цінність. По-друге, так забезпечується можливість створення широкого асортименту споживчих і поживних характеристик залежно від уподобань різних груп покупців.

Розробник технології сподівається, що новий продукт дозволять до використання і попит на нього стрімко зростатиме.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до

1
0