Спецможливості
Новини

В Азії зростає попит на причорноморську пшеницю

15.01.2018
1163
В Азії зростає попит на причорноморську пшеницю фото, ілюстрація
В Азії зростає попит на причорноморську пшеницю

Дорога австралійська продукція змушує імпортерів азіатського регіону шукати інші альтернативи, що призвело до збільшення попиту на причорноморську пшеницю. Про це в інтерв'ю «АПК-Інформ» повідомив партнер брокерської компанії Atria Brokers Ян Козирицький, пише propozitsiya.com.
За словами експерта, в липні спред між причорноморською пшеницею з протеїном 11,5% і австралійською пшеницею APW склав близько $60 за тонну з поставкою в Індонезію. Однак вже до початку листопада спред скоротився, що поряд з можливими зимовими перебоями в транспортуванні може призвести до скорочення поставок причорноморської пшениці в Азію.
«Якщо на початку сезону експерти прогнозували зниження врожаю в Австралії через посуху до 23-24 млн. тонн (-30% в рік), то на початку грудня аналітики Австралійського бюро економіки сільського господарства та природних ресурсів (ABARES) знизили прогноз до 20, 3 млн. тонн внаслідок штормових дощів під час проведення збиральної кампанії», - пояснив Я. Козирицкий.
Після введення в листопаді 2017 року 20% -ого імпортного мита на пшеницю, популярність цього напрямку для причорноморської пшениці сильно скоротилося. У той же час, скорочення експорту фуражної пшениці в Таїланд, Корею і Індію було компенсовано поставками фуражної і продовольчої пшениці в Індонезію і Бангладеш, який має намір в цьому сезоні збільшити імпорт пшениці з 5,8 млн. до 6,5 млн. тонн з метою формування запасів після повеней, які знищили частину врожаю.
В цілому, за підсумками першої половини сезону Азія залишається лідируючим напрямом продажів української пшениці з часткою 60% в загальному експорті.

Інтерв'ю
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до

1
0