Спецможливості
Новини

У 2022 році у Великобританії відкриється найбільша в світі вертикальна ферма

10.10.2021
1229
У 2022 році у Великобританії відкриється найбільша в світі вертикальна ферма  фото, ілюстрація

Нова вертикальна ферма вартістю в кілька мільйонів фунтів стерлінгів, що будується в Глостерширі, розрахована на посівну площу 148 тисяч квадратних метрів. Це робить її найбільшим в світі об'єктом такого типу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi

Ферма буде приблизно такого ж розміру, як майже 70 тенісних кортів, і зможе поставляти 1000 тонн свіжих продуктів в супермаркети Великобританії. 

Компанія Jones Food Company (JFC), власник найбільшої в Європі вертикальної ферми недалеко від Сканторпа, на цьому тижні приступила до реалізації нового проєкту. Компанія підтвердила, що об'єкт в Лінда, який отримав назву JFC2, відкриється на початку 2022 року. 

Засновник підприємства Джеймс Ллойд-Джонс заявив, що запуск нової ферми ще більше зміцнить позиції Великобританії як світового лідера в вертикальному землеробстві. 

«Сьогодні ми поставляємо в тисячі британських роздрібних магазинів базилік, вирощений на нашому першому підприємстві в Лінкольнширі, — додав він. — Але нова ферма, яка в три рази більше ферми в Лінкольнширі, дозволить нам здійснювати поставки свіжої плодоовочевої продукції в ще десятки тисяч магазинів». 

За нинішньої нестачі робочої сили і голих полицях супермаркетів вертикальне землеробство є життєво важливою частиною майбутнього сільського господарства Великобританії. У компанії є амбітний план по поставці 70% свіжих продуктів Великобританії протягом наступних десяти років.

Вертикальне землеробство — це процес вирощування рослин в закритому приміщенні в контрольованих умовах в кілька шарів. 
Замість того, щоб використовувати сонячне світло, як в теплиці, багато хто з цих міських ферм покладаються на світлодіодне освітлення, яке регулюється в залежності від стадії росту і типу культури. 

Такі методи, як вирощування без ґрунту, зазвичай використовуються на вертикальних фермах, в той час як хімічні обробки рідко застосовуються через строго контрольовані умови, при яких освітлення, зрошення та клімат точно регулюються. 

«З екологічної точки зору вертикальне землеробство дозволяє нам вирощувати в 17 шарів, тому кожен акр стає в сімнадцять разів продуктивнішим, — сказав Джеймс Ллойд-Джонс. — Виробництво буде повністю без пестицидів, також витрати води будуть менше на 95%, ніж при традиційному веденні господарств».

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Директорка господарства, Аліна Ковальчук
ТОВ «Аліанд» — невелике сімейне господарство, що обробляє 280 га землі у Вінницькому, Козятинському, Липовецькому та Хмільницькому районах. Підприємство спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, сої, пшениці, ячменю та соняшнику.... Подробнее

1
0