Спецможливості
Новини

В 2020 році імпорт фруктів в Україну продовжує зростати, — ННЦ

12.08.2020
771
В 2020 році імпорт фруктів в Україну продовжує зростати, — ННЦ фото, ілюстрація

У січні-червні 2020 року найбільшими за вартістю поставок з-за кордону у структурі імпорту агропродовольчої продукції залишились плоди та горіхи — в основному, цитрусові, банани, інші екзотичні фрукти, поінформував заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ННЦ.

За даними Державної митної служби України, у І півріччі 2020 року Україна закупила на зовнішніх ринках різних плодів і ягід на суму 341 млн дол. США, що на 23% перевищило показник за відповідний період минулого року, зазначив науковець.

При цьому, українськими компаніями було імпортовано 182 тис. т цитрусових вартістю 129 млн дол. США та 174 тис. т бананів вартістю 96 млн дол. США.

За його словами, найбільші частки у вітчизняному імпорті фруктів утримують Туреччина (19,9%), Еквадор (17,1%), Єгипет (10,0%), Коста-Ріка (6,9%), Іспанія (5,3%) Греція (4,0%) та Колумбія (3,3%).

Сукупно ці сім країн забезпечили цьогоріч 2/3 вартісних обсягів імпорту плодово-ягідної продукції в Україну, зазначив експерт.

Зростання імпортних закупівель фруктів у натуральному і грошовому виразі пояснюється позитивним їх впливом на імунітет, що сприяє збільшенню попиту, особливо в умовах пандемії коронавірусу COVID-19.

Крім того, торговельні обмеження в абсолютній більшості випадків стосуються експорту, тоді як імпорт продовольства за таких обставин має значно менше штучних перепон, підсумував Микола Пугачов.

Ключові слова: імпорт, фрукти, карантин, ННЦ

Інтерв'ю
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0