Стійкість колосових до вилягання: замість тисячі слів
Погодні умови в травні-червні нинішнього року на Західній Україні – інтенсивні дощі – призвели до відчутних несприятливих наслідків. На крутих схилах посіви в багатьох місцях були значною мірою змиті. А на рівних ділянках спостерігалося вилягання колосових.
Особливо високою була небезпека вилягання в господарствах, які вирощують зернові за інтенсивною технологією, щедро вносячи міндобрива і формуючи врожайність у 8-9 т/га. В цих умовах особливо яскраво проявився ступінь стійкості колосових до виляганя. Тому цікавими в цьому плані були результати випробувань багатьох сортів цілої низки оригінаторів, як вітчизняних, так і іноземних, влаштованих на демополях фірми «Бучачагрохлібпром». Адже погода в цій місцевості теж сприяла виляганню зернових, і вирощує їх агрофірма саме за інтенсивною технологією. Наприклад, в осіннє і два весняних внесення дається міндобрив щоразу по 200 кг/га (відповідно, діамофосу, КАС і карбаміду).
Повторимось, на всіх демоділянках культури вирощувалися за однією технологією. І от що побачили гості Дня поля «Бучачагрохлібпром» у середині червня, після місяця інтенсивних дощів (якщо культуру не вказано - це озима пшениця - ред.):
Порівняйте це з наступними озимими пшеницями:
Склалося враження, що вітчизняні сорти нестійкі до вилягання, а іноземні – стійкі? Звичайно ж, це не відповідає дійсності. Вітчизняні сорти є й такі:
А іноземні - такі:
А щоб не складалося враження, що фото були зроблені на різних ділянках, де складалися різні умови, наводимо наступний приклад:
Як бачите, ще й селекціонер у сортів один і той же. А стійкість до вилягання – діаметрально протилежна.