Спецможливості
Новини

Урожайність соняшнику в Україні продовжує погіршуватися

06.10.2017
6469
Урожайність соняшнику в Україні продовжує погіршуватися фото, ілюстрація
В Україні врожайність соняшнику розчаровує учасників ринку і продовжує погіршуватися в міру просування збиральної кампанії

В Україні врожайність соняшнику розчаровує учасників ринку і продовжує погіршуватися в міру просування збиральної кампанії. Такі висновки надали аналітики консалтингової компанії Offre & Demande Agricole (ODA), пише propozitsiya.com за матеріалами latifundist.com.

Згідно з останніми даними, середня врожайність соняшнику відстає від торішнього рівня на 13% (18,7 ц/га проти 21,5 ц/га). Отже, коригується оцінка українського виробництва в бік зниження на 600 тис. т до 12,8 млн т, відзначають експерти.

На тлі незадовільних рівнів урожайності в Україні, пропозиція соняшнику в світі все більше віддаляється від торішнього рекордного рівня.

В Європі, незважаючи на сухі погодні умови минулої весни, в літній період випала достатня кількість опадів для розвитку сільськогосподарських культур. Збирання врожаю соняшника вже стартувала на півдні Європи і у Франції, при цьому рівні врожайності є досить високими. У країнах Східної Європи врожайність олійної також виглядає багатообіцяючою. Тому аналітики піднімають оцінку виробництва в країнах ЄС на 350 тис. т до 8,56 млн т.

Збір врожаю соняшника в Причорноморському регіоні стартував зі затримкою і показники врожайності є дуже неоднорідними. У Росії вони кращі, ніж очікувалося, і знаходяться на рекордних рівнях. Тому оцінку російського виробництва підвищили на 190 тис. т до 11,8 млн т.

Що стосується попиту, то оцінка переробки знижена на 600 тис. т в умовах падіння пропозиції на глобальному ринку. У підсумку, кінцеві запаси соняшнику в світі залишаються стабільно низькими - на рівні 3 млн т, констатують експерти ринку.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0