Спецможливості
Новини

"Укртатнафта" Коломойського не змогла домогтися обмеження імпорту бензину

21.04.2018
1288
"Укртатнафта" Коломойського не змогла домогтися обмеження імпорту бензину фото, ілюстрація
Підприємець Ігор Коломойський

На засіданні 20 квітня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі відмовила "Укртатнафті" ( "Група "Приват" контролює компанію з 2007 року) в проведенні спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
У відомстві заявили, що МКМТ прислухалася до думки громадськості про те, що впровадження бар'єрів на імпорт може привести до дестабілізації ринку моторних палив, виникнення дефіциту і різкого зростання цін як на паливо, так і на інші споживчі товари.
"З урахуванням відсутності різкого і непередбаченого зростання імпорту МКМТ прийняла рішення про недоцільність початку спеціального розслідування", - повідомили в МЕРТ.
Нагадаємо, в середині березня 2018 року Ігор Коломойський через компанію "Укртатнафта" попросив МЕРТ ввести квоти на імпорт бензинів і ДП в Україні з 1 травня 2018 року. Зокрема, імпорт з РФ і Білорусі пропонувалося з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинів, 250 тис. тонн дизпалива в місяць), з інших країн - 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн дизпалива в місяць). На обсяг поставленого понад квоти, пропонувалося ввести мито на рівні 29,3% вартості для бензинів, 30,7% - для ДП.
В "Укртатнафті" заявили, що це допоможе подолати залежність від поставок з РФ, диверсифікувати джерела поставок, підтримати вітчизняного виробника і підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.
Але на думку експертів в разі, якщо подібна ініціатива була б успішно реалізовано, збитки аграріїв могли б досягти мільярдів гривень. Крім того, обмеження імпорту нафтопродуктів в період їх пікового споживання аграріями створило б ризики їх дефіциту.
"За офіційною статистикою, в 2016 році витрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі витрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита в розмірі 30% зазначені витрати зростуть більш ніж на 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків", - говорилося в листі Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України на адресу віце-прем'єра Степана Кубіва.

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0