«Укркондпром» заперечує заяву Данила Гетманцева щодо домовленостей по цукру
Таким чином Президент Асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк прокоментував заяву керівника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про те, що профільні міністерства ніби дійшли певної згоди з виробниками цукру та асоціацією кондитерів щодо ціни на цей продовольчий товар.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз «Укркондпром».
За словами Олександра Балдинюка, заява керівника комітету Д. Гетманцева не відповідає дійсності.
Президент «Укркондпрому» заперечив наявність домовленості щодо вирішення проблеми з цінами на цукор, оскільки профільні міністерства не врахували позицію харчовиків під час прийняття рішення, а діяли переважно в інтересах цукрової галузі.
Тому, за словами голови «Укркондпрому», в умовах часткової олігополії на українському ринку цукру проблема із цінами на цей товар буде зберігатися і в майбутньому.
О. Балдинюк повідомив, що ціна на цукор в Україні вже зараз майже вдвічі вища, ніж на Лондонській біржі і продовжує зростати в умовах «заборонного» 50% мита на імпорт цього товару.
Зокрема, станом на 15.07.2021 року вартість цукру білого на Лондонській біржі становить дол. 424 дол. США, в той час, як пропозиція цукру на внутрішньому ринку сягає 778 дол. США.
Президент «Укркондпрому» також прокоментував слова Данила Гетманцева щодо законопроєкту, яким пропонувалось тимчасово (до нового врожаю) дозволити ввезення цукру з 0% ставкою мита в межах невеликої квоти 60 тис. тонн (що становить менше 5% від загального обсягу споживання).
Данило Гетманцев після засідання фракції у понеділок заявив, що депутати не підтримали це рішення і не рекомендували законопроєкт через «досить нейтральну позицію і Міністерства агрополітики, і Міністерства економіки», і «зважаючи на те, що держава має якнайменше втручатися в ціноутворення і на те, що у нас немає повної впевненості, що таке втручання є необхідним».
Олександр Балдинюк заявив, що харчовики звертались до влади з проханням ухвалити цей законопроєкт, щоб убезпечити країну від дефіциту цукру на українському ринку та стримати шокове зростання цін на цього, та, як наслідок, і інших продуктів харчування, де використовується цукор як сировина. За його словами, харчовики надали всі розрахунки, які чітко демонстрували загрозливу ситуацію на ринку цукру через ймовірний дефіцит цукру українського виробництва, а дія загороджувального 50% мита на його ввезення в умовах дефіциту — це і є, певною мірою, втручанням держави в ціноутворення.
Керівник «Укркондпрому» переконаний, саме через таку позицію влади, спрямовану на підтримку сформованої олігополії на українському ринку цукру, і харчові галузі, і звичайні громадяни зараз змушені купувати цукор по значно завищеним цінам.
Олександр Балдинюк повідомив, що через таку ситуацію виробники харчової продукції втрачають як внутрішній, так і зовнішні ринки, адже складно конкурувати з іноземними виробниками, які мають доступ до сировини за значно нижчими ринковими цінами, в той час як високі ціни на український цукор штучно утримуються за сприяння влади, яка зберігає дію «заборонного» 50% мита на його ввезення цукру навіть в умовах його дефіциту на рівні близько 300 тис. тонн.
Таким чином через необґрунтовані дії влади в інтересах цукровиків, українська економіка завдає значної шкоди іншим продовольчим галузям.