Новини
Українська соняшникова олія потіснила російську на ринку Китаю
12.04.2021
1043
За першу половину 2020/21 МР (вересень-лютий) Україна значно наростила експорт соняшникової олії в Китай, відвантаживши у даному напрямку 783 тис. тонн продукту, що майже вдвічі більше показника аналогічного періоду попереднього сезону. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».
Таким чином, частка української продукції на китайському ринку збільшилася за рік з 56 до 74%, істотно «посунувши» російське масло.
Так, обсяг відвантажень російської продукції в напрямку Китаю за підсумками першої половини 2020/21 МР скоротився приблизно на 4%, склавши близько 250 тис. тонн. Відповідно, частка російської олії на ринку Китаю в цей період знизилася з 36% в попередньому сезонідо 23%.
При цьому, на думку аналітиків «АПК-Інформ», в натуральному вираженні суттєвого скорочення відвантажень російської олії в напрямку Китаю не відбулося. До того ж, даний показник значно перевищує щосезонні обсяги експорту до КНР до сезону-2019/20.
У той же час експорт української продукції на китайський ринок у першій половині поточного сезону став максимальним для даного періоду, попри цінову кон'юнктуру, і був обумовлений підвищеним попитом імпортерів на тлі очікуваного скорочення експорту соняшникової олії від провідних постачальників у цілому в нинішньому сезоні.
Згідно з даними Oil World, всього за підсумками вересня-лютого 2020/21 МР Китай імпортував близько 1,1 млн тонн соняшникової олії (в 1,5 рази більще, ніж у 2019/20 МР). Основний обсяг поставок цієї продукції припадає на Україну і Росію. Частка Казахстану, як і раніше, залишається незначною.
Читайте також
18:00 • Вчора165
Інтерв'ю
На початку 2025 року набере чинності Закон «Про аграрні ноти». Він впроваджує новий фінансовий інструмент – аграрні ноти, які функціонуватимуть в електронному вигляді. Очікується, що ноти спростять доступ українських сільгоспвиробників до... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Статті