Спецможливості
Новини

Україні потрібно домогтися визнання своєї системи сертифікації насіння в ЄС

24.04.2017
1646
Україні потрібно домогтися визнання своєї системи сертифікації насіння в ЄС фото, ілюстрація
На порядку денному вітчизняної галузі насінництва та сфери охорони прав на сорти рослин (державної реєстрації прав на сорти рослин) - активізація з боку України питання визнання вітчизняної системи сертифікація насіння еквівалентною вимогам ЄС

На порядку денному вітчизняної галузі насінництва та сфери охорони прав на сорти рослин (державної реєстрації прав на сорти рослин) - активізація з боку України питання визнання вітчизняної системи сертифікація насіння еквівалентною вимогам ЄС. Про це розповіла виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Також галузі необхідно завершити процедури приєднання до схем сортової сертифікації по олійним культурам (ОЕСР в 2014 році розглянула заявку від України і прийняла її, на внутрішньодержавному рівні тепер необхідно прийняти закон про приєднання).

Крім того, необхідне приєднання до схем сортової сертифікації цукрових буряків (у квітні 2016 року було подано заявку від України на приєднання, планується розгляд на засіданні ОЕСР в червні 2017-го).

"Не дивлячись на глобальні завдання ("земельну реформу" і т.д.), галузь не повинна управлятися за залишковим принципом", - підкреслила С. Григоренко.

Підводячи підсумки попереднього року, вона зазначила, що він був нелегким для галузі насінництва. Це був період, перш за все, інституційних змін в регулюванні галузі.

У минулому році функції одночасно по формуванню і реалізації державної політики в сфері насінництва з державною реєстрацією прав на сорти рослин зосередилися в компетенції Мінагропроду. Закінчилося реформування органів, розпочате в 2014 році, вступили в дію зміни в законодавчій сфері (Закони України "Про насіння і садивний матеріал", "Про охорону прав на сорти рослин").

"Вважаю, що персональних оцінок давати не можна. Десь є більший результат і прогрес, десь - менший. Для галузі головне - своєчасне реагування на поточні питання в процесі виконання функцій держуправління", - підсумувала С. Григоренко.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее

1
0