Спецможливості
Новини

Українському селу допомагатимуть поляки та ООН

05.06.2008
711
Українському селу допомагатимуть поляки та ООН фото, ілюстрація
З 1 січня експорт спирту етилового здійснюватимуть лише уповноважені державні підприємства… Громадські діячі Української аграрної конфедерації домовилися з польськими партнерами про реалізацію спільного проекту підтримки українського села. Допомогу Україні в зв’язку з масовим захворюванням птиці готові надати служби ООН…

Президент України підписав закон про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва, обігу та оподаткування спирту етилового. Суть змін передусім зводиться до того, що відтепер уряд визначатиме підприємства-експортери спирту. В дев’ятій частині статті 14 відповідного закону редакцію положення про те, що “у випадках, коли Кабінет Міністрів України уповноважує підприємства — виробників спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового — проводити його реалізацію на експорт або через оптову торгівлю українським споживачам, то в межах обсягів власного виробництва ці підприємства звільняються від плати за ліцензію на експорт цієї продукції чи реалізацію через оптову торгівлю”, замінено так: “Підприємства — виробники спирту етилового — проводять його реалізацію на експорт через державне підприємство, спеціально уповноважене на це Кабінетом Міністрів України, а українським споживачам — через оптову торгівлю”. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.


З коментарями до прийнятого закону читачі зможуть познайомитися на стор. 20 цього випуску “Пропозиції”.


v v v


Верховна Рада має намір затвердити програму ведення сільськогосподарської діяльності на територіях, забруднених унаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції.


Законопроект №7133 “Про загальнодержавну програму ведення сільськогосподарського виробництва на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2005-2015 роки” пройшов перше читання. Програма передбачає комплекс заходів зі зниження забруднення радіонуклідами сільськогосподарської продукції, яку виробляють на забруднених територіях Волинської, Житомирської, Київської, Рівненської і Чернігівської областей.


У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що через Чорнобильську катастрофу залишаються забрудненими 6,7 млн га земель, із них 1,2 млн га — сільськогосподарські землі. 2161 населений пункт включено до переліку тих, що перебувають на забрудненій території, в них проживає понад 3 млн людей, з яких 600 тис. — діти. Особливо тяжкі наслідки Чорнобильської аварії (йдеться у пояснювальній записці) на Поліссі, де сільгоспвиробництво є основним сектором економіки, а доза опромінення накопичується в основному за рахунок споживання продуктів харчування місцевого виробництва.


Програма передбачає: на першому етапі (2005–2009 рр.) — створення виробничих потужностей для переробки “критичної” сировини, яку одержують на радіоактивно забрудненій території, відновлення досліджень із визначення радіоактивної ситуації. На другому етапі (2010–2015 рр.) — зняття обмежень щодо напрямів використання виведених з обігу радіоактивно забруднених земель сільськогосподарського призначення. Фінансове забезпечення програми — кошти Держбюджету (1607 млн грн), загальний контроль, як передбачає законопроект, здійснюватиме Кабмін, розглядаючи звіти та узагальнюючи висновки про кінцеві результати. Безпосередній контроль за виконанням завдань, визначених програмою, здійснюватиме Мінагрополітики.


Через 18 років після катастрофи на Поліссі залишається 46 населених пунктів, де вміст радіонуклідів у сільськогосподарській продукції постійно перевищує допустимий рівень, майже в 460 населених пунктах рівень радіаційного забруднення молока й м’яса зафіксовано майже в 70% приватних господарств.


v v v


Кабінет Міністрів встановив максимальні закупівельні ціни на об’єкти державного цінового регулювання на 2005/06 маркетинговий рік у розмірі 108,7% від мінімального рівня. Це визначає умову проведення державних інтервенцій на ринку зерна й цукру. Тобто, якщо на ринку ціна зросте більш ніж на 8,7% від мінімальної, тоді це буде підставою для державних інтервенцій, аби стабілізувати ціну. Тепер встановлено ціну на тонну пшениці першого класу — 930 грн, 2-го — 780, 3-го — 690, 4-го — 540, 5-го — 405, 6-го — 490 грн; жито гр. А 1 класу — 550 грн, 2-го — 400, 3-го — 350 грн; ячмінь, відповідно, — 420, 400 та 390 грн/т; кукурудзи — 550, 500, 450 грн/т; насіння соняшнику — вищого класу — 1350 грн, 1-го кл. 1250 грн, 2-го кл. — 1150 грн.


v v v


Міністерство агрополітики затвердило порядок визначення на конкурсних засадах виконавців програми “Фінансова підтримка розвитку підприємств молочної переробки”. Критеріями визначення переможця є переважаюча експортна орієнтація продукції, які випускають за державної підтримки (а основна спрямованість експорту — в країни СОТ); наявність не менше трирічного досвіду експортної діяльності і не менше $5 млн/рік обсягів експортних поставок; застосування передових технологій, підтвердження досвіду участі підприємств у держпрограмах; відсутність заборгованості із зарплат, бюджетних відрахувань; вирішення екологічних проблем переробки в молочній галузі.


v v v


Міністерство з надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи розробило список потрібної негайної допомоги від Організації Об’єднаних Націй для вирішення проблеми пташиного грипу.


Про це повідомив начальник відділу медико-біологічного захисту й медицини катастроф МНС Віталій Маринюк. “Від представників ООН до Міністерства закордонних справ надійшов лист про допомогу, яку може надати ООН для локалізації пташиного грипу... і ми відразу розробили список необхідних засобів”, — сказав він. Зі слів пана Маринюка, МНС запропонувало список, до якого включено потрібне обладнання, засоби індивідуального захисту, різні дезінфекційні засоби, вакцини тощо. Керівник підрозділу міністерства підкреслив, що Україна в змозі самостійно впоратись із ситуацією, яка склалася в Криму, але не має наміру відмовлятися від запропонованої міжнародної допомоги.


Кабмін має намір запропонувати Президентові Віктору Ющенку скасувати рішення щодо запровадження надзвичайного стану в Криму в зв’язку з виявленням пташиного грипу після одержання офіційного висновку Міжнародного епізоотичного бюро по країнах Західної Європи.


v v v


Державний департамент ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики пояснив умови зняття карантину в населених пунктах Автономної Республіки Крим. Згідно з поясненням, карантин може бути знято в разі, якщо випадків загибелі птиці не зареєструють повторно через 21 день після проведення контрольної дезінфекції.


v v v


Держмитслужба дала роз’яснення суті заходів митного контролю м’яса та м’ясопродуктів, які ввозять на територію України. Зокрема, при розміщенні м’яса та м’ясопродуктів у митний режим імпорту або переробки на території України здійснюється: відбір проб для дослідження та направлення їх в експортні підрозділи Центрального митного управління лабораторних досліджень і експортної роботи; перевірка наявних сертифікатів про походження товару; залучення підрозділів тарифів і митної вартості (в разі потреби); митне оформлення давальницької сировини в митний режим переробки на території України — за пред’явлення в рахунок сплати податків простих авальованих векселів.


v v v


14 грудня в Криниці (Польща) в рамках економічного форуму “Європа-Центральна Азія” президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко та президент Європейського фонду розвитку польського села Марек Загурський підписали меморандум, що передбачає створення Міжнародного фонду розвитку українського села в 2006 році.


Коментуючи подію, Леонід Козаченко зазначив, що Міжнародний фонд розвитку українського села почне активно діяти в лютому 2006 року, а до цього будуть вести підготовчу роботу, що включає пошук необхідних фахівців і подальше їхнє навчання в Польщі, розробку й затвердження програм різних напрямів розвитку, підготовку статутних документів фонду.


Він повідомив, що Міжнародний фонд діятиме в напрямі соціального розвитку села: підтримка сільської молоді, допомога в навчанні, будівництво медичних установ, шкіл, спортивних споруд, здешевлення кредитів на будівництво житла в сільській місцевості.


Президент Української аграрної конфедерації сказав, що фінансові кошти  виділятимуть як вітчизняні інвестори, так і європейські та міжнародні організації, зазначивши, що в лютому Європейський фонд розвитку польського села має намір виділити 0,5 млн євро для початку реалізації проекту.


“У наступному році можна буде говорити про декілька мільйонів, а в 2007 — про десятки мільйонів... хотілося б, звичайно, залучити більше ніж 150 млн, як у Польщі”, — уточнив він.


Водночас Українська аграрна конфедерація запропонувала українському уряду свою концепцію розвитку українського села.


v v v


9–10 січня нинішнього року Європейська Комісія за участю Міжнародного епізоотичного бюро розглянула доцільність застосування розроблюваної в Російській Федерації вакцини проти штаму H5N1.


Тим часом у Науково-дослідному інституті Російської академії медичних наук у Санкт-Петербурзі пройшли контрольні випробування двох препаратів проти пташиного грипу — тріазовирину і препарату на основі гама-інтерферонів. Дослідну партію, як стверджують вчені, буде виготовлено до травня 2006 р. Тріазовирин не має зарубіжних аналогів, він діє незалежно від репродуктивного циклу вірусу і стадії інфекційного захворювання. Крім пташиного грипу, препарат можна застосовувати в разі виявлення вірусів атипової пневмонії звичайного грипу та респіраторних інфекцій.


v v v


Країни — учасниці Світової організації торгівлі (СОТ) — погодили дату, коли буде відмінено експортні сільськогосподарські субсидії. Йдеться про те, що до 2013 року всі дотації буде відмінено. На думку експертів, відмова від дотування може обернутися втратою 38% агросектору членів СОТ.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0