Спецвозможности
Новости

Українські компанії будуть продавати біометан до ЄС

30.09.2022
347
Українські компанії будуть продавати біометан до ЄС фото, иллюстрация

Українська Регіональна Газова Компанія, Галс Агро та нідерландська компанія STX 30 вересня підписали меморандум про співпрацю з метою продажу першого в Україні біометану до Європи. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Згідно з документом, український біометан продаватимуть через так звану віртуальну торгову точку (VTP).

«Це дозволить продавати газ, який було фізично подано до газорозподільних мереж України в Європу. Наразі готуються усі необхідні документи та виконуються процедури для здійснення перших транзакцій на європейському ринку», — пояснили в РГК.

Згодом підписаний меморандум стане підґрунтям для продажу біометану в Європу для інших виробників цього газу.

Зазначається, що РГК вже розпочала роботи з підключення виробничих потужностей компанії Галс Агро до газорозподільних мереж в Чернігівській області. Раніше, у липні, «Регіональна газова компанія» та «Галс Агро» уклали перший договір щодо приєднання біометанового заводу у Чернігівській області до газорозподільних мереж. 

В першому півріччі 2023 року РГК планує підключити до газорозподільних мереж другий біометановий завод у Вінницькій області.

Біометан — очищений біогаз, що практично не містить вуглецю (залежно від методу очищення). За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні сягає 7,8 млрд куб. м на рік — це понад 25% загального річного споживання газу у країні.

Ключевые слова: біометан, ЄС

Интервью
Ореховодства остается едва ли не самым прибыльным направлением садоводства
Интерес к ореховодству как к прибыльному бизнесу растет. Об особенностях этого сегмента рассказывает директор Института орехоплодных культур Виталий Радько.  
С февраля этого года подразделение Crop Science компании «Байер» в Украине возглавил Франк Хатке, который одновременно занимает должность руководителя регионального маркетинга в странах Центральной и Восточной Европы и недавно приехал в... Подробнее

1
0