Спецможливості
Новини

Українська соняшникова олія може досягти в ціні 700 доларів за тонну

30.01.2019
1038
Українська соняшникова олія може досягти в ціні 700 доларів за тонну фото, ілюстрація

Ціни на соняшникову олію в Україні можуть досягти 700 доларів за тонну на тлі скорочення пропозиції. Заводи зазнають труднощів з поставками насіння соняшнику для виробництва олії, так як фермери вважають за краще притримувати запаси в очікуванні подальшого зростання цін. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «УкрАгроКонсалт».

FOB Чорноморськ, 3000 тон з відвантаженням в березні оцінювалися S&P Global Platts в 668 доларів за тонну в понеділок, що представляє собою зростання на 6 доларів за день, так як пропозиція впала, а ставки виросли.

Тим часом сніжна погода перешкоджає транспортуванню насіння. Близько 70% насіння перевозиться на вантажівках, а водії насилу просуваються на дорогах в важких умовах. Це призвело до того, що ряд переробних підприємств, особливо невеликих, не можуть переробляти насіння.

Деякі великі заводи були добре забезпечені до квітня-травня, але через високий попит стримували продаж наявних запасів масла, повідомляють джерела.

Індія та Ірак були дуже активні на ринку, в той час як очікується, що попит з боку Китаю і Європи буде зростати з часом.

А оскільки деякі великі гравці концентрують свої зусилля виключно на певних ринках, «ринок FOB вичерпався, обсяги скорочуються. Якщо ця тенденція збережеться, ми скоро побачимо ціни до 700 доларів за тонну», - сказало джерело.

Проте, джерела очікують, що з лютого на ринок надійде більше насіння соняшнику, що має знизити ціновий тиск та збільшити обсяг доступного масла.

Інтерв'ю
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0