Українська горіхова асоціація провела перший «круглий стіл», присвячений мигдалю
25 вересня в місті Балта Одеської області Українська горіхова асоціація провела перший науково-практичний «круглий стіл» на тему «Вирощування мигдалю в промислових садах України. Перспективи і ризики»за участю провідних вчених України, фахівців-практиків з харчування горіхоплідних культур і застосуванню інноваційних схем захисту рослин, фахівців-проектантів горіхових садів, садівників-новаторів, які мають практичний досвід вирощування мигдалю, фермерів, які хочуть посадити промислові сади саджанцями щепленого мигдалю.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку в Facebook президента асоціації Геннадія Юдіна.
Спеціально для «круглого столу» підготував свою доповідь професор, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко. Він показав вже створену вченими прогнозну модель зміни клімату південних і центральних областей України. Сьогодні вчені констатують факт, що Україна опинилася в «лідерах» по динаміці підвищення температури на планеті. Якщо 900-сторінковий наукову доповідь учених усього світу, представлений в ООН, передбачає підвищення температури на Землі на 2-3°С до кінця 21 століття, то за останні 28 років, за даними кліматологів, середня температура в Україні вже підвищилася на 2°С!
Надзвичайно різко змінюється структура опадів: за необхідне для аграріїв облогових дощів на зміну прийшли зливові короткочасні дощі, які змивають, але не просочують ґрунт. Практично кожен другий рік на півдні України буде з посухою, констатував професор, доктор фіз.-мат.наук С. Степаненко.
У зв'язку з цим, продовжив модератор «круглого столу», віце-президент Української горіхової асоціації Василь Бабанський, аграріям необхідна диверсифікація власного сільськогосподарського виробництва. На зміну постійного вирощування зернових і технічних культур повинні приходити сади з рентабельними засухостійкими культурами, однією з яких є мигдаль. В. Бабанський переконливо довів переваги створення промислових садів мигдалю як фактора максимального зниження ризиків для аграріїв при подальших неухильних змінах в кліматі України.
Про створення нових інтенсивних засобів захисту і високоефективних добрив для горіхоплідних культур повідомив провідний агроном-практик НПК «Квадрат» (торгова марка «Quantum») Анатолій Ковбель. На замовлення Української горіхової асоціації буде розроблена технологічна схема харчування промислових садів мигдалю. НПК «Квадрат» раніше розробила аналогічні технологічні схеми живлення для горіха волоського і фундука, які нині з успіхом використовуються в промислових горіхових садах.
Президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін в своїй презентації показав світові тенденції розвитку мигдалю, його ціни на світовому та українському ринках, перспективи розвитку та переробки мигдалю в Україні.
Після пленарної частини всі учасники виїхали в розплідник мигдалю на базі СФГ імені академіка Унанова. Високий рівень виробництва щеплених саджанців мигдалю вразив навіть самих вимогливих учасників «круглого столу».