Спецможливості
Новини

Україна відновила експорт кукурудзи через західний кордон

22.03.2022
631
Україна відновила експорт кукурудзи через західний кордон фото, ілюстрація

За даними членів асоціації «Український клуб аграрного  бізнесу» (УКАБ), декілька аграрних компаній вже відправили перші партії в кілька тисяч тон кормової кукурудзи на експорт через західний кордон України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Минулого року Україна зібрала рекордний врожай зерна, зокрема кукурудзи в 42 млн т, з яких експортували до початку війни лише 18 млн т. Річна внутрішня потреба України в кукурудзі складає 7 млн т, таким чином близько 17 млн т — експортний надлишок.

За оцінками USDA на 2021/22 маркетинговий рік Україна — №4 після США, Бразилії та Аргентини серед найбільших експортерів кукурудзи в світі з часткою в 16% всієї міжнародної торгівлі.

На початку повномасштабної війни експорт був зупинений. 5 березня 2022 року було прийнято Урядом рішення про можливість експорту визначеного переліку аграрної продукції, зокрема кукурудзи, за процедурою ліцензування в Мінекономіки.

За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, хоча б часткове відновлення експорту є вкрай важливим, адже забезпечує надходження необхідних коштів на проведення посівної — закупівлю дизпалива, насіння, добрив, ЗЗР та виплату заробітної плати.

«Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований. Налагодження сухопутних шляхів експорту через західні кордони України може забезпечувати потік до 600 тис. тон на місяць. Звісно, це лише 10-15% спроможності, яка в нас була через морські порти, але все ж це також суттєво поліпшує спроможність проведення посівної», — зауважує Роман Сластьон.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до

1
0