Спецвозможности
Новости

Україна ризикує залишитись без власних овочів

26.04.2022
323
Україна ризикує залишитись без власних овочів фото, иллюстрация

Через війну Україна може недоотримати 71 % урожаю баклажанів, 68 % помідорів, 58 % перцю, 46 % цибулі, 45 % огірків, 39 % кабачків, 38 % моркви, 38 % картоплі, 35 % буряків і 32 % капусти.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Фокус».

Відповідний розрахунок спирається на ситуацію станом на кінець березня 2022 року. І хоча пізніше ворог відступив з Київської, Чернігівської та Сумської областей, навряд чи справи покращилася кардинально.

По-перше, на звільненій території поля потребують розмінування.

По-друге, вирощування низки овочів, зокрема — помідорів, баклажанів, перцю, зосереджено на півдні України, значна частина якого залишається під контролем окупантів.

Загрозу для майбутнього врожаю овочів в Україні несе не тільки окупація частини територій, а й дефіцит витратних ресурсів для проведення весняних робіт. До того ж сільгоспвиробники забезпечені пальним лише на 40 %, засобами захисту рослин — на 60 %, насінням — на 75 %, добривами — на 80 %.

Интервью
экспорт
После подписания Соглашения о зоне свободной торговли с Канадой украинские аграрии получили шанс выйти на канадский рынок. Впрочем, положительный эффект станет ощутимым не сразу.
Олег Вагин более всего примечателен своей открытостью и готовностью делиться секретами выращивания многих растений. В последние годы он полностью сконцентрировался на выращивании голубики, перейдя от выращивания саженцев до закладки... Подробнее

1
0