Український шопінг все більше йде в мережу. У тренді - покупка продуктів
Українці масово відправляються за покупками в мережу. За даними порталу онлайн-торгівлі Prom.ua, за перше півріччя 2017 року українці витратили на покупки в інтернеті 6 млрд грн, закупивши там на 44% більше товарів, ніж в минулому році.
При цьому на ринку онлайн-комерції в 2017-му з'являються нові тренди товарів. Якщо в останні кілька років головними двигунами зростання онлайн-комерції були одяг, техніка і товари для дому, то зараз їм на зміну приходять нові перспективні напрямки - торгівля продуктами, інструментами, книгами, товарами для хобі, а також краси та здоров'я. Про це повідомив експерт Іван Кравець, пише propozitsiya.com з посиланням на segodnya.ua.
Продавці відзначають, що на попит часто впливають сезонні фактори.
"Влітку зростає попит на спеції та прянощі, особливо на приправи для м'яса і шашлику, а також консервації. Покупці роблять великі замовлення на початку червня, перед тим як відправитися на дачу. Взимку дуже популярні натуральні чаї, імбир, а також спеції для глінтвейну" , - розповів власник інтернет-магазину Федір Шарапов.
Наприклад, Львів спеціалізується на поставках кави, шоколаду та інгредієнтів для випічки (борошно, дріжджі, закваски).
Найактивнішими стали інтернет-підприємці з Харкова - за рік вони відправили 239 тис. посилок по всій країні. На другому місці - Київ (238 тис.), на третьому - Одеса (149 тис.). Львів'яни, незважаючи на невеликі обсяги онлайн-торгівлі (всього 37 тис.), інтенсивніше інших освоюють ринок: за рік підприємців там стало на 11% більше (в інших містах приріст 7-8%).
Ключові товаропотоки крім столиці утворюються в тих містах, де знаходяться найбільші оптово-роздрібні ринки - "Барабашово" (Харків) і "Сьомий кілометр" (Одеса).