Спецможливості
Новини

Український експорт картоплі в Білорусь відновлено

16.06.2018
1581
Український експорт картоплі в Білорусь відновлено фото, ілюстрація

 Після опанування нового для українських виробників механізму встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, два українських господарства-експортери картоплі поновили експорт української картоплі до Білорусі, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Української  Асоціації виробників картоплі. 

«1 липня 2017 року після запровадження країнами Євроазійської економічної співдружності (Білорусь, РФ, Арменія, Казахстан, Киргизия) спільних карантинних правил Україна втратила можливість експорту рослинницької продукції на територію цих держав. За новими парантинними правилами для введення експортної діяльності необхідно встановлювати так звані ділянки, вільні від карантинних організмів, і спостерігати за розвитком рослин із моменту посадки. Оскільки обмеження було встановлено в період вегетації рослин, ніхто із виробників не зміг дотриматись цих вимог», — йдеться в повідомленні. 
 
За інформацією, два провідних українських господарства, що розташовані на Херсонщині,  ПП «Александр А. Синенко» та ФГ «Аделаїда» наприкінці лютого розпочали процес встановлення 9 ділянок вільних від карантинних організмів на площі в 523 га. Механізм успішно опановано.

«У ході лабораторних досліджень, проведених фітосанітарними лабораторіями Держспоживслужби, карантинні організми не було виявлено. Господарства-експортери отримали необхідні для експорту документи і відправили фури з ранньою картоплею в Білорусь. Продукція пройшла ретельну перевірку білоруськими фахівцями. Зауважень не виявлено. Товар доставлено кінцевому замовнику», — резюмують у прес-службі. 

Як відомо, Україна займає четверте місце в світі з виробництва картоплі, поступаючись лише Китаю, Індії та Росії. Білорусь займає 10-е місце.

Нагадаємо, на Волині картоплярі об’єднались у Перший сільськогосподарський обслуговуючий кооператив виробників картоплі.

Ключові слова: картопля, Беларусь

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0