Спецможливості
Новини

Українські винахідники розробили «розумну ферму», здатну вдвічі підвищити врожайність

28.12.2019
1155
Українські винахідники розробили «розумну ферму», здатну вдвічі підвищити врожайність фото, ілюстрація

Українська компанія IDA працює над проектом автоматизованої теплиці для рослин Smart Oasis Farm. Нова технологія повинна підвищити врожайність вдвічі, запевняють українські інженери.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на OPINION UA.

Як розповів засновник компанії Алекс Приходько, ще під час роботи над «розумним оазисом» — автономним фонтаном питної води — команда звернула увагу на світове споживання води.

«Від 70% до 80% загальних витрат води припадає на агросектор. Щоб виростити один помідор потрібно від 30 до 50 літрів води, хоча в самому помідорі залишається близько 150−200 грамів. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями», — говорить він.

Ідея була в тому, щоб робити модульне рішення для вирощування харчових рослин, а поливати їх водою, отриманої з повітря. За словами Приходька, зараз зібрана перша MVP-версія проекту в Києві на Окружній і отриманий перший урожай.

Зараз «розумна ферма» зовні складається з теплоізольованих контейнерів для перевезень. Усередині такої ферми воду переводять на туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого їм живлять коріння рослин. Для освітлення рослин використовують світлодіоди повного спектра.

За словами засновника проекту, така технологія дозволяє підвищити врожайність вдвічі в порівнянні з іншими такими рішеннями.

«Разом з Іваном Чубою з Техноватора ми створили автоматизацію, яка відповідає за управління кліматом, світлом і поживними речовинами», — розповідає засновник проекту.

Зараз команда працює над роботизацією посадки, пересадки і збирання врожаю, щоб виключити людські помилки. В ідеалі: за всіма процесами стежитиме програма-агротехнолог, яка зможе на 90% замінити людину.

І «розумні оазиси», і «розумну ферму» команда збирається показати на виставці Expo Dubai 2020 на українському павільйоні.

 

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0