Українці поспіхом продають землю в прикордонних із РФ областях
У лютому цього року кількість пайовиків, які бажають продати землю у Чернігівській та Сумській областях, зросла втричі порівняно із січнем, написав співзасновник інвестиційного об'єднання Land Club, колишній голова Держгеокадастру Денис Башлик.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta.ua.
Власники землі у прикордонних областях, не торгуючись, погоджуються на середньоринкову ціну, хоча ще недавно її активно завищували.
«Український ринок землі працює лише сім місяців, але він уже став важливим індикатором настрою внутрішнього інвестора», — зазначає Башлик.
За його словами, у перший рік землю готові були продати 10% пайовиків (690 тис. осіб).
Проте в очікуванні зростання ціни більшість власників вирішили притримати паї. За пів року пройшло близько 60 тис. угод купівлі-продажу.
Експерт розповів також про останні тенденції зміни цін на землю.
За пів року середня ціна гектара землі зросла з $1000 до $1250. Динаміка відповідає прогнозам — плюс 20% за рік протягом пʼяти років після відкриття ринку.
За останній місяць середня ціна гектара піднялася з $1250 до $1350.
«Попит, як і раніше, суттєво перевищує пропозицію, незважаючи на затишшя серед невеликих інвесторів. Тепер за актив конкурують важкоатлети, підігріваючи ціну.
Якщо небезпека конфлікту мине, ціна на землю активніше поповзе вгору: пайовики заспокояться, пропозиція скоротиться, на ринок повернуться невеликі інвестори», — прогнозує Башлик.