Спецможливості
Новини

Україна втрачає позиції в рейтингу постачальників лохини в Великобританію

15.02.2019
856
Україна втрачає позиції в рейтингу постачальників лохини в Великобританію фото, ілюстрація

Незважаючи на те, що Великобританія в 2018 році збільшила імпорт лохини на 5%, поставки цієї ягоди з України на ринок Великобританії знизилися. Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство EastFruit.

За оцінками EastFruit, імпорт лохини в Великобританію в минулому році досяг 48 тис. тон, що дозволило цій країні залишитися другим найбільшим імпортером лохини в світі. При цьому Україна опустилася в рейтингу постачальників лохини у Великобританію на тринадцяте місце, знизивши поставки на чверть. За весь сезон на ринок Великобританії було поставлено 341 тонна свіжої лохини проти 449 тон роком раніше.

Головним постачальником лохини в Великобританію є Чилі і Іспанія, які постачають приблизно однакові обсяги продукції. Дуже швидко їх в останні роки наздоганяє Перу. Гарну динаміку поставок показують також ПАР і Німеччина, в той час як експорт з Польщі залишається стабільним.

Марокко, Нідерланди і Аргентина також знаходяться в числі лідерів, але поставки лохини з цих країн на ринок Великобританії знижуються. Португалія, навпаки нарощує обсяги дуже динамічно - за рік вона показала приріст експорту лохини в цю країну на 60% і обігнала в рейтингу постачальників України.

Вище за Україну за обсягом експорту знаходяться також Франція, США та Італія, але вони також знижують обсяги поставок. До речі, варто відзначити, що дешевше, ніж Україна, лохину в Великобританії з 13 найбільших постачальників продають лише Польща і Італія, тому занадто висока ціна навряд чи є виправданням падіння обсягу поставок лохини з України до Великобританії.

На тлі очікуваного зростання обсягів виробництва української лохини в найближчі роки, українським постачальникам потрібно активніше включатися в напрацювання нових ринків збуту і посилення своїх позицій на ключових ринках, одним з яких, без сумніву, є Великобританія.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0