Спецможливості
Новини

Україна розширює експорт яблук до Субсахарської Африки

27.12.2021
959
Україна розширює експорт яблук до Субсахарської Африки фото, ілюстрація

Україна починає «нащупувати» експортні можливості на ринку свіжого яблука Субсахарської Африки.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на east-fruit.com.

«У сезоні 2020/21 років Україна збільшила експорт яблука до країн Субсахарської Африки у шість разів і довела обсяг експорту до рекордних 630 тонн. І хоча це менше 4% загального експорту яблука, але сама тенденція не може не тішити. Потрібно також зазначити, що якщо в сезоні 2020/21 українське яблуко постачалося лише у дві країни цього регіону, то минулого сезону географія експорту включала вже дев'ять країн. А це означає, що яблуко з України в країнах Субсахарської Африки набуває все більшої популярності.

В Африці серед імпортерів фруктів з'являється тренд, що зароджується, на імпорт яблука з України і зростає рівень інтересу до української продукції. Наші колеги з Української плодоовочевої асоціації підтверджують, що з'являється все більше запитів на постачання яблука з країн цього регіону», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

До речі, вже у першому експортному місяці сезону 2021/22 років Україна експортувала яблуко до двох країн Африки. Хоча до цього експорт яблука до Африки у вересні не розпочинався ніколи. З іншого боку, інтерес до експорту яблука в Африку з України може суттєво знизитись після того, як Білорусь різко збільшила закупівлю цих фруктів в Україні внаслідок введення ембарго на імпорт продовольства з ЄС.

«Істотною перевагою експорту яблука до країн Субсахарської Африки є порівняно висока ціна на нього. Причому постачальники, переважно, отримують за свою продукцію від африканських імпортерів передоплату, що також знижує ризики експорту. Водночас українським експортерам потрібно враховувати досить тривалий час постачання яблука, яке нерідко перевищує 40 днів у морі, та забезпечуватиме його зберігання.

А для цього яблуко має бути ідеальної якості. Воно також має бути досить твердим і правильно обробленим інгібітором етилену, адже продавати яблуко в Африці будуть кінцевим споживачам у дуже спекотному кліматі без будь-якого охолодження. Отже яблуко має зберігати свої властивості якомога довше», — пояснює Андрій Ярмак.

У новому сезоні до імпортерів українського яблука з Субсахарської Африки вже додалася Кенія, куди продукція раніше не поставлялася. У попередні сезони ключовими африканськими імпортерами українського яблука були Мавританія, Сьєрра-Леоне, Ефіопія, Камерун, Мальдіви, Судан, Джибуті, Гамбія та Сомалі.

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее

1
0