Спецможливості
Новини

У Канаді навчилися перетворювати тракторний вихлоп на добрива

18.09.2017
1542
У Канаді навчилися перетворювати тракторний вихлоп на добрива фото, ілюстрація
Винахідник Гері Льюїс з Альберти (Канада) розробив оновлену тракторну систему, яка також перетворює вихлоп в розчин нітратних добрив

Винахідник Гері Льюїс з Альберти (Канада) розробив оновлену тракторну систему, яка також перетворює вихлоп в розчин нітратних добрив, пише propozitsiya.com за матеріалами fertilizerdaily.ru.

Зараз винахідник працює з більш ніж 150 фермерами з Канади, США, Австралії і Африки. Ефективність його технології Bio-Agtive підтвердили дослідники з Університету штату Монтана.

Один з фермерів, який вже випробував і оцінив нову розробку, - Ден Лійки. У цьому році він виростив понад половину свого врожаю без використання будь-яких добрив і засобів обробки насіння, цілком покладаючись на «важку для розуміння» технологію, яка використовує вихлоп сільськогосподарської техніки в якості добрива для ґрунту. Фермер, який має понад 3200 га землі, використовує нову технологію Bio-Agtive - процес, який охолоджує вихлоп сільськогосподарської техніки або дизельної іригаційної системи, і використовує хімікати, які містяться в них, як стимулятори для біології ґрунту і альтернативу засобам обробки насіння.

За його словами, добрива на основі фосфату амонію мають властивість вбивати мікробіологію ґрунту, а також перешкоджають рослинам створювати свої власні нутрієнти в процесі фотосинтезу. Нова технологія насичує грунт елементами, що захищають рослини від патогенів - формальдегід, мурашина кислота, синильна кислота і двоокис сірки.

Крім цього, система також перетворює вуглекислий газ в розчинну «нано-вуглецевий» форму, яка стимулює фотосинтез і живить ґрунтові організми. Багато фермерів, які випробували в справі нову технологію, підтверджують позитивний ефект на рослинах і якості грунту. Крім того, знижується залежність сільськогосподарських культур від пестицидів.

В цьому році, Д. Лійки протестував в дії трактор, обладнаний за технологією Bio-Agtive, безпосередньо на своїх основних рослинах - пшениці, ячмені, гірчиці, гороху, і ряді покривних культур. Результат вельми відчутний - пшениця дала на 10 бушелів більший урожай, причому збільшилася не тільки загальна кількість врожаю, але і питома вага кожного бушеля - в середньому на 3 фунта (1,3 кг). Ефект був ще краще на його бобових і олійних культурах.

За словами фермера, тепер у нього є маркетингова перевага, тому що він звільнений від необхідності продавати своє зерно «в найгірший час року», щоб погасити річні кредити на добрива в розмірі $400 тис. Грунтуючись на першому успіху, восени цього року він садить вже все 2000 акрів своєї озимої пшениці з використанням технології Bio-Agtive.

Ключові слова: добрива, Bio-Agtive

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0