Спецможливості
Новини

У 2023 році зростуть ціни на нафту, пшеницю та інші товари

30.12.2022
911
У 2023 році зростуть ціни на нафту, пшеницю та інші товари фото, ілюстрація

Глобальній економіці важко задовольнити власні потреби в сировині. Незважаючи на захмарні ціни в минулому році, промисловість природних ресурсів не поспішає інвестувати в додаткові потужності, щоб зменшити дефіцит пропозиції. Без інвестиційного буму єдиний спосіб збалансувати ринок у новому році – це знизити попит.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Дійсно, економічне сповільнення вже на порозі. Федеральна резервна система США, Банк Англії та Європейський центральний банк усі рішуче натискають на гальма через підвищення процентних ставок. Британська економіка вже переживає рецесію, а Європа наближається до обриву. США коливаються між м'якою та жорсткою посадкою.

Але навіть якщо макроекономічні сили послаблять певний тиск на вартість сировини, мікроекономічні фактори, такі як низькі запаси та обмежені вільні потужності, підтримуватимуть ціни на вищому рівні, ніж під час минулих рецесій у 2023 році.

Зі свого піку в червні індекс Bloomberg Commodity Spot Index впав приблизно на 20%. Але кошик, який відстежує ціни на понад два десятки сировини, вищий, ніж під час піків у 2008 та 2011 роках. Нафта впала з піку понад 125 доларів за барель на початку 2022 року до приблизно 80 доларів за барель. до кінця року, але ціна залишається значно вищою за дно, встановлене в грудні 2008 року, трохи більше 35 доларів за барель. Те саме стосується й інших товарів, від міді до вугілля та від пшениці до олова. Сировинний бум бере паузу, але не закінчується. 
Індекс товарних спот Bloomberg впав приблизно на 20% від свого піку в червні 2022 року, але залишається значно вищим за максимуми 2008 і 2010 років.

Стійкість красномовно говорить про силу цих мікроекономічних факторів і необхідність витрачати більше на виробництво. Однак Уолл-стріт навряд чи погодиться на зростання витрат, якщо ціни не залишаться вищими довше. Зазнавши великих збитків за останні 10 років, акціонери хочуть дивідендів і викупу акцій, а не нових проектів. Завзяті інвестори ESG категорично проти підтримки нових проектів з викопного палива та великих шахт. 

Наразі керують макроведмеді. Але як тільки економіка досягне дна, можливо, наприкінці другого кварталу, і покаже певні ознаки нового життя, мікробики побачать свою помсту. Товарний бум закінчиться лише тоді, коли капітальні витрати на нові проекти значно зростуть. Але це станеться не в 2023  

Ключові слова: ціни, нафта, пшениця

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із

1
0