Спецможливості
Новини

Третина українського експорту — сировина, ще чверть — напівфабрикати

11.02.2021
588
Третина українського експорту — сировина, ще чверть — напівфабрикати фото, ілюстрація

35% українського експорту в 2020 році становила сировина, 24% — напівфабрикати і 40% — перероблені товари, до яких відноситься широкий асортимент позицій, в т. ч. й олія. 

Про це розповіла заступниця директора Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан у ході прес-конференції на тему «Зовнішня торгівля України: підсумки 2020 року», пише propozitsiya.com.

При цьому в експорті до ЄС частка сировини становила 29%, а напівфабрикатів — 23%. Частка сировини в нашому експорті до Росії становила лише 5%, тоді як напівфабрикатів і перероблених товарів — відповідно по 48 і 47%. А от в українському експорті до Китаю сировина становить 64% і ще 11% — напівфабрикати.

При цьому перелік експортних товарів до Китаю дуже вузький — менше 300 позицій (Інститут не враховував товарів, які постачаються в обсязі менше $10 тис.), тоді як до Росії постачається понад 1500 позицій, а до ЄС — майже 2,5 тис., тобто 70–80% усього асортименту експорту України. Таким чином, експорт України до Китаю дуже вузький і носить яскраво виражений сировинний характер.

Загалом протягом 2020 року експорт України до ЄС дещо зменшився порівняно з 2019-м, що Вероніка Мовчан пояснює впливом коронакризи. Натомість експорт до Китаю суттєво зріс — так, що його частка в загальному експорті України збільшилася вдвічі порівняно з 2019 роком. Разом з цим частка ЄС вперше з набуття чинності Угодою про асоціацію впала нижче 40%.

В цілому експорт України за 2020 рік зменшився порівняно з попереднім роком на 1,7% — з $50 до $49 млрд, а імпорт — на 10,2% (з $61 до $54 млрд).

 

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0