Спецможливості
Новини

ТОП-5 трейдерів на українському зерновому ринку

19.07.2017
3573
ТОП-5 трейдерів на українському зерновому ринку фото, ілюстрація
Louis Dreyfus, Cargill, АDM, Glencore, Bunge - найвпливовіші трейдери на українському зерновому ринку. ТОП-10 зернотрейдерів, куди входять і дві українські компанії "Нібулон" і Kernel, формують 60% експорту, а ТОП-20 - 70%

Louis Dreyfus, Cargill, АDM, Glencore, Bunge - найвпливовіші трейдери на українському зерновому ринку. ТОП-10 зернотрейдерів, куди входять і дві українські компанії "Нібулон" і Kernel, формують 60% експорту, а ТОП-20 - 70%. Таким чином, експортери, що займають місця з 11 по 20, здійснюють лише 10% поставок. Наприклад, компанія "Нібулон" або "Кернел" робить по 10% експорту кожна. Про це розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов в інтерв'ю propozitsiya.com.

Говорячи про переваги трейдера, він зазначив, що вони полягають в ефективності використання наявних у нього ресурсів. До них відносяться, по-перше, людські ресурси (трейдеру потрібні освічені люди, які розуміють мировою кон'юнктуру і її вплив на український ринок).

По-друге, потрібно мати ринки збуту, для чого необхідні офіси за кордоном - структура, яка дозволить швидко і вигідно реалізувати зерно, щоб воно не залежується і не псувалося.

По-третє, трейдер повинен володіти достатнім фінансовим ресурсом.

Також М. Горбачов нагадав, що вітчизняні компанії отримують кредит під 12-15% річних і вже щасливі, а міжнародні же компанії платять за банківський займ всього лише 2-3%.

"Рентабельність на рівні 5-6% - відмінний показник для міжнародної компанії. Якщо український трейдер буде працювати з такою ж ефективністю, як західний, то він буде працювати в збиток. Єдиний шлях підняти ефективність - заходити глибше в інфраструктуру. І "Нібулон", і Kernel це розуміють. Вони купують внутрішні елеватори, будують кораблі, використовуючи ті переваги, яких немає у міжнародних трейдерів. Скажімо, у "Нібулона" практично монополія на річку Дніпро, що склалася природним чином, оскільки був придбаний судобудівельний завод, плюс на річці були побудовано безліч елеваторів. До речі, в Україні професіоналізм "Нібулона" в будівництві елеваторів доведений до того, що об'єкт будується на порожньому місці за 100 днів. Такого я особисто не бачив взагалі ніде в світі", - підкреслив президент УЗА.

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
Високий рівень технічного, технологічного та електронного оснащення зернозбиральних комбайнів TRION від компанії CLAAS дає змогу показувати вищі результати продуктивності порівняно навіть із потужнішими машинами конкурентів. Нова генерація... Подробнее

1
0