Спецможливості
Новини

ТОП-5 фінансових інструментів для агробізнесу

14.04.2017
1351
ТОП-5 фінансових інструментів для агробізнесу фото, ілюстрація
В Україні частка банків в загальному фінансуванні - близько 70%. Фінустанови забезпечують розвиток промислових підприємств декількома способами

Є кілька джерел надходження доходу для підприємства: це фондові біржі, інвестиційні компанії, особисті накопичення коштів і банки. У країнах, де добре розвинені фондові біржі та інвестування, банки займають близько 50% у фінансуванні підприємств.

В Україні частка банків в загальному фінансуванні - близько 70%. Фінустанови забезпечують розвиток промислових підприємств декількома способами. Про них розповів представник ПУМБ Олексій Волчков, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

1. Кредитування

Головна умова фінансування агросектору для фінустанов - детальний аналіз фінансового стану підприємства. ПУМБ, наприклад, вже кілька років разом зі спеціально навченими людьми і компаніями вивчає проекти, дивиться на інвестиційну політику компанії, рекомендує максимальні розміри кредиту під обсяг бізнесу. Також бере на себе ще одну роль - контрперевірку. Такий інструмент особливо затребуваний в невеликих компаніях, які не мають штатних аналітиків.

2. Документарні операції

Такі випадки виникають, коли компанія-постачальник продукції (насіння, добрива, ЗЗР, обладнання) готова надати товарний кредит. Найчастіше це властиво іноземним постачальникам, які мають доступ до більш дешевих засобів у себе на батьківщині і готові поділитися цим зі своїми покупцями.

Дана форма розрахунків починає набувати популярності і в українських виробників. Суть операції в тому, що компанія-постачальник, поставляючи товар з відстрочкою платежу, бажає захистити себе від можливого ризику несплати покупцем товару. При таких угодах ПУМБ виставляє гарантію або акредитив, які гарантують оплату на умовах, прописаних в даному документі. При цьому розрахунки починають проводитися через деякий час і, можливо, навіть частинами. Для вітчизняного підприємця це вигідно тим, що подібна форма коштує набагато дешевше, ніж в Україні.

Якщо кредит в гривнях сьогодні в середньому коштує 18-20%, то документарний інструмент дозволить отримати цей кредит під 4-6%. Дана форма розрахунків все частіше застосовується при купівлі обладнання.

3. Фінансування експортних агентств країн

У всіх розвинених країнах є фінансові агентства, державні або приватні, які підтримують експорт продукції цих країн. При таких угодах банк виставляє гарантію на користь агентства, яке, в свою чергу, додає гарантію ризику країни і виставляє гарантію на користь банку за кордоном. Потім іноземна фінустанова направляє кошти української компанії під ці гарантії. Це дозволяє компаніям значно знизити вартість в порівнянні з «чистими» українськими грошима.

Цей інструмент цікавий для використання тільки за умови, якщо рейтинг країни ближче до інвестиційного.

4. Послуги для інвесторів

Цей інструмент банківського фінансування призначений для початківців промислових підприємств. Це гібрідний продукт, де банк виступає таким собі посередником. Наприклад, іноземний інвестор хоче вкласти гроші в український проект. При цьому він хоче, щоб хтось контролював, як ці гроші використовуються.

5. Ринок землі

Якщо у великих компаній досить майна, щоб брати гроші під заставу, то у невеликих підприємств така можливість дуже обмежена. Вони практично відключені від ринку банківського фінансування, і змушені розвивати свій бізнес за рахунок дуже дорогих приватних позик.

Земля - ​​це товар, причому, валютний. Завдяки відкриттю ринку землі, в першу чергу, малі і середні підприємці отримують додатковий елемент застави.

У той же час, відкриття ринку землі тягне за собою ризики, яких потрібно уникнути. У світовому досвіді є випадки, коли великі ділянки землі були продані в одні руки, і країна не отримує від цього нічого, навіть податків. Наприклад, так сталося в африканських країнах.

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером

1
0