Спецможливості
Новини

Топ-4 міфів, через які Україні боїться азіатські інвестиції

20.03.2017
1193
Топ-4 міфів, через які Україні боїться азіатські інвестиції фото, ілюстрація
Екс-заступник міністра АПК Владислава Рутицька: "Україна має всі шанси для того, щоб стати виробничим майданчиком для ринку ЄС. Однак для цього потрібні інвестиції і надати їх може Азія"

Україна має всі шанси для того, щоб стати виробничим майданчиком для ринку ЄС. Однак для цього потрібні інвестиції і надати їх може Азія. Таку думку висловила екс-заступник міністра аграрної політики та продовольства Владислава Рутицька, пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

В першу чергу, мова йде про Китай, Корею, Японію, Туреччину, Індію, Сінгапур, країни арабського світу та Іран. "Це непростий процес, і за такі інвестиції потрібно поборотися з Польщею та Білоруссю, які просунулися у цій справі значно далі", - зазначає експерт.

При цьому вона нагадала, що за рейтингами Україна має непривабливий інвестиційний клімат, проблеми з корупцією і війну на сході. "Однак це не дає відповіді на питання, чому азійські інвестори не йдуть в Україну, тоді як західні нарощують свою присутність", - вважає експерт.

На її думку, потрібно посилити взаємодію на рівні інвестор - держава - суспільство, продемонструвати передбачуваність і стабільність. Крім того, частині політикуму і суспільства потрібно позбавитися страхів, пов'язаних з азійськими інвесторами.

Одна з найпоширеніших фобій - щодо небезпечних виробництв, які начебто несуть з собою деякі азіатські інвестори. В першу чергу, це питання контролю держави, законодавчої та судової практик. У ЄС, наприклад, цією фобією не переймаються. Так, з країн ЄС Китай найбільше інвестує у Великобританію (€15 млрд) та Італію (€11,2 млрд ).

Ще одна фобія - створення азійськими інвесторами виробництв, що будуть випускати неякісну продукцію. "Виходячи з логіки інвестиційних процесів, які мають на меті створити виробництва для ринку ЄС, це нонсенс. Неякісний товар, де б і за які гроші він не був вироблений, не буде затребуваний в ЄС", - пояснює В. Рутицька.

Не менш неадекватна "страшилка" - експорт робочої сили в Україну, яка витіснить українців. Експерт нагадала, що в українських законодавців і політиків є всі важелі для створення законодавчих умов, щоб цього не трапилося. "До того ж, експорт робочої сили в Україну став невигідним навіть з Китаю, не кажучи про інші країни Азії - потенційні інвестори. У нас робоча сила коштує дешевше, ніж у Піднебесній. Навпаки - зараз українські працівники затребувані в Китаї, і трудова міграція спостерігається в протилежний бік", - зазначила В. Рутицька.

Наступни міф - "захоплення земель" і "колонізація України". Цей міф виходить з нинішньої політики деяких країн Азії, які скуповують землі в Африці, розбудовують інфраструктуру, часто використовують привезену робочу силу для отримання сировини, як правило, мінеральної чи сільськогосподарської. "Україна не має нічого спільного з подібною моделлю. Вона тут неможлива, неефективна і нерентабельна. Ми маємо інфраструктуру, освічене населення, розвинуті міста, високий рівень урбанізації, активне громадянське суспільство. Перенесення цієї моделі на нашу державу некоректне", - вважає В. Рутицька.

Інтерв'ю
Віктор Шеремета, заступник Міністра АПК з питань фермерства
На початку жовтня в Міністерстві аграрної політики та продовольства була введена окрема посада заступника міністра з питань фермерства. Ним став Віктор Шеремета, який раніше обіймав посаду Віце-президента Асоціації фермерів і... Подробнее
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0