Спецможливості
Новини

ТОП-10 переваг використання ГМ культур

11.08.2017
1793
ТОП-10 переваг використання ГМ культур фото, ілюстрація

Генетично модифіковані організми часто наводять страх через невивченість довготривалих наслідків. Але ці культури мають і низку переваг, які допомагають фермерам вижити у непростих умовах, пише propozitsiya.com за матеріалами зарубіжних ЗМІ.

1. Допомагають фермерам у бідних країнах.

Фермерам у країнах, що розвиваються, однозначно набагато важче, ніж їхнім колегам у розвинутих країнах. Тож фермерам з бідних країн приходять на допомогу ГМО.

2. Допомагають покращити навколишнє середовище.

Як люди, які користуються довкіллям для вирощування врожаю, фермери намагаються захистити навколишнє середовище і всі природні ресурси. За даними Американського фермерського бюро, у 2012 р. ГМО принесли користь довкіллю, аналогічну зменшенню легкового автопарку на 11 млн одиниць.

3. Знижують затрати.

ГМ-сорти, невразливі для шкідників чи бур’янів (наприклад, внаслідок стійкості до інсектицидів чи гербіцидів), приводять до зменшення витрат на ЗЗР, а вища врожайність означає вищі прибутки.

4. Дають змогу отримувати врожай на різних ґрунтах.

В одних фермерів ґрунти родючі, в інших – ні, але ГМО дають змогу вирощувати врожай усім завдяки вживленим генам, що забезпечують рослинам виживання в стресових умовах.

5. Мають вищу врожайність.

Деякі ГМ-сорти модифіковані саме з метою підвищення врожайності.

6. Виявляють стійкість до бур’янів.

ГМО стійкі до гербіцидів, тож фермери можуть легко, просто й дешево винищити бур’яни, нітрохи не боячись за культуру.

7. Мають більше поживних речовин

Деякі вставні гени забезпечують вищу харчову цінність. Яскравий приклад – т. зв. золотий рис. В цю культуру було введено 2 гени, які рятують від дефіциту вітаміну А. Від останнього потерпало, в т. ч. сліпнуло, багато дітей в азіатських країнах, де харчувалися майже винятково самим рисом.

8. Стимулюють дослідження

Технології генної інженерії стимулюватимуть виникнення нових освітніх можливостей та розвиток нових досліджень. Адже потрібні будуть нові ГМО, аби допомогти фермерам протистояти новим проблемам у вигляді нових бур’янів чи шкідників.

9. Підвищують продуктивність худоби.

Сільське господарство – це не тільки рослинництво, а й тваринництво. ГМ-культури допомагають підвищити продуктивність тваринництва та покращити якість тваринницької продукції, наприклад, молока.

10. Виявляють стійкість до шкідників.

Генна модифікація не тільки захищає культури від шкідників, а й допомагає фермерам заощаджувати на інсектицидах. Так фермери зберігають свій урожай і його споживчі якості.

Переклав Богдан Малиновський

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Наталія Гордійчук, засновниця компанії "Агрітема"
"Агріте­ма" своїми біорішен­ня­ми кар­ди­наль­но змінює підхід до зем­ле­роб­ст­ва. Про біоінно­вації, які по­над 10 років компанія на­дає аг­раріям, розповідає засновниця — Наталія Гордійчук.

1
0