Спецможливості
Новини

Т.Кутовий за дзеркальний підхід до ЄС щодо експорту м'яса птиці

28.12.2016
972
Т.Кутовий за дзеркальний підхід до ЄС щодо експорту м'яса птиці фото, ілюстрація
Через спалахи пташиного грипу між Україною та Європейським Союзом має застосовуватися дзеркальний підхід в регіоналізації поставок м'яса птиці

Через спалахи пташиного грипу між Україною та Європейським Союзом має застосовуватися дзеркальний підхід в регіоналізації поставок м'яса птиці. Таку думку висловив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий, пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби Мінагрополітики.

"Якщо регіональний принцип про заборону на експорт буде діяти в країнах ЄС, то так само він повинен діяти і в Україні", - цитує міністра прес-служба.

За словами Т.Кутового, Україна надала ЄС всю інформацію щодо вжитих заходів з ліквідації спалаху пташиного грипу в Херсонській області.

Наразы ведеться робота над впровадженням принципу регіоналізації з метою відновлення експорту з областей України, вільних від грипу птиці. Сьогодні діє заборона на експорт м'яса птиці з усієї території України в ЄС.

Нагадаємо, Україна в рамках безмитних тарифних квот може поставляти в ЄС близько 36 тис. т м'яса птиці на рік.

Держпродспоживслужба отримала офіційне повідомлення про заборону експорту в ЄС м'яса птиці і продуктів з неї з усією території країни в ЄС у зв'язку з реєстрацією високопатогенного пташиного грипу (H5) в Херсонській області. У зв'язку з цим введено заборону на поставки яєць з Херсонської області в Гонконг.

У листопаді в особистих підсобних господарствах громадян в с.Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області була зареєстрована загибель птиці різних видів. Дослідження проб біоматеріалу встановило діагноз - пташиний грип. В середині грудня нові спалахи були зафіксовані в двох підсобних господарствах Генічеського і Каховського районів Херсонської області.

Останні випадки пташиного грипу в Україні реєструвалися в 2008 році в АРК (чотири випадки).

Пташиному грипу сприйнятлива домашня, синантропна і дика перелітна птиця. Основними переносниками є перелітні водоплавні птахи.

При виникненні захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з країни, що разом із заходами щодо ліквідації хвороби завдає значних економічних збитків державі і виробникам.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее

1
0