Спецвозможности
Новости

Світовий творець соняшнику

05.05.2010
890
Світовий творець соняшнику фото, иллюстрация

Президія НААН України поповнилася ще одним іноземним членом.
У квітні на Загальних зборах членів Академії, де були присутні високопосадові особи: Г. Калетник - голова Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин ВР України, М.Присяжнюк - міністр аграрної політики України, Посол Республіки Сербія Душан Лазич, іноземні члени УААН із Сербії, Польщі, керівники структурних підрозділів, відповідальні працівники ВР України, Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики України та інших галузевих міністерств і відомств, - вручили нагороду й диплом іноземного члена УААН Шкоричу Драгану Михайловичу за розробку та вагомий вклад в аграрну освіту в галузі "Генетика, селекція й насінництво соняшнику " і за активну співпрацю з ученими НААН України.

Кириченко Віктор Васильович, академік УААН,
доктор с.-г. наук:
...Про таких людей кажуть: від Бога.
"... Особисто я з Драганом Шкоричем знайомий 30 років. Ми з ним колеги в селекції соняшнику. Схиляю голову перед цією людиною, тому що це "король" селекції соняшнику в усьому світі, координатор міжнародних соняшникових програм. Багатьом селекціонерам в Україні він допоміг своїми методичними рекомендаціями, вихідним матеріалом, а найголовніше - дружнім підходом до створення нових гібридів соняшнику. Ця людина не знає спокою: сьогодні він в Україні, завтра - в Індії, післязавтра - в Китаї, тобто має коло селекціонерів, з якими постійно спілкується. Тепер у нього є нові ідеї: створити міжнародну асоціацію селекції соняшнику в двох напрямах: перший - боротьба з вовчком, другий - для вирішення проблеми з пероноспорозом. І звичайно, він працює над високою продуктивністю культури. Ми вже маємо його гібриди, які дають в умовах виробництва 4,5-5 т зерна з гектара".

Януль Віктор Павлович, директор
ТОВ "НВТ "Насіння":
...Це коли інтелектуальна праця поступово перетворюється в прибуток кожного фермера...
"Якщо говорити про такі події, як присвоєння почесного звання академіка УААН, то це тисячно-мільйонна частинка оцінки заслуг професора Драгана Шкорича, який підняв економіку не тільки України, а й Європи, Китаю та всієї Азії. Якщо переводити його вклад у кошти, то я вважаю, що це мільярди гривень. Тож хочу подякувати пану Драгану за його неоціненну працю й побажати йому здоров'я та втілення нових ідей. Адже на сьогодні боротьба з вовчком соняшниковим - це проблема номер один на соняшнику. Отже, потрібно створювати нові пластичні гібриди, які дадуть прибуток не тільки економіці, а й особисто кожному господарю на землі". 

Предыдущая статья
Следующая статья

Интервью
Международная семеноводческая компания Strube, которая специализируется на селекции сахарной свёклы, пшеницы, ржи и рапса, в 2017-м отмечает вое 140-летие. В Украине офис компания открыла в 2008 году.
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее

1
0