Спецвозможности
Новости

Сумський національний аграрний університет зареєстрував перший вітчизняний сорт кіноа

28.06.2022
153
Сумський національний аграрний університет зареєстрував перший вітчизняний сорт кіноа фото, иллюстрация

Група науковців на чолі з завідувачем кафедри рослинництва СНАУ Володимиром Троценко змогли «приручити» цю не характерну для України рослину та зареєструвати адаптований до наших кліматичних умов сорт Квартет.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці проректора з наукової роботи Сумського національного аграрного університету Юрія Данька.

У цієї культури є ще одна назва — золото інків. Вони вважали, що кіноа допомагає воїнам стати витривалішими. 

Сьогодні кіноа найчастіше вживають люди з непереносністю глютену, вегетаріанці, спортсмени та ті хто намагається схуднути. Також дієтологи радять вживати кашу кіноа людям з цукровим діабетом, хворобами серцево-судинної системи або ожирінням. 

Сподіваємося, що найближчим часом ця культура селекції СНАУ займе чільне місце у сівозміні на полях місцевих аграріїв, а каша з кіноа — в раціонах наших захисників.

Интервью
Аномальная погода этой весной для предприятий, специализирующихся на производстве плодово-ягодной  продукции, стала катастрофой. Случилась она в ночь с 10 на 11 мая. Кроме морозов, стабильная
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее

1
0