Спецвозможности
Новости

США та ЄС розробляють плани експорту зерна з України

19.05.2022
429
США та ЄС розробляють плани експорту зерна з України фото, иллюстрация

Адміністрація Байдена тісно співпрацює з європейськими союзниками, щоб спробувати розробити маршрути для вивезення української пшениці та кукурудзи після того, як росія заблокувала кораблі з зерном, яке є життєво важливим для постачання продовольства по всьому світу, зокрема в Африці та Близький Схід.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на CNN.

Чиновники розглядають широкий спектр варіантів для безпечного експорту продовольства залізницею, морем і повітрям, вивчаються та продумуються можливі сценарії.

На тлі занепокоєння з приводу глобальної нестачі продовольства, невідкладність цих зусиль зростає, оскільки ціни на пшеницю, зерно, кукурудзу, соєві боби та рослинну олію зросли протягом останніх тижнів через вторгнення росії. Проте, не існує простого рішення, оскільки не спостерігається жодних ознак припинення війни.

Час має важливе значення: у найближчі два місяці в Україні закінчаться сховища для сільськогосподарської продукції, пояснив чиновник Всесвітньої продовольчої програми. Якщо найближчими місяцями не буде руху, українським аграріям не буде де зберігати врожай наступного сезону і у них не буде коштів для підтримки свого бізнесу.

До війни постачання пшениці з України та росії становило майже 30 % світової торгівлі, а Україна є четвертим у світі експортером кукурудзи та п’ятим за величиною експортером пшениці, за даними Державного департаменту США. Всесвітня продовольча програма Організації Об’єднаних Націй, яка допомагає боротися з глобальною продовольчою безпекою, щороку закуповує близько половини пшениці в Україні і попереджає про жахливі наслідки, якщо українські порти не будуть відкриті.

Интервью
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Украина занимает 10-е место в мире по производству органических зернобобовых культур, по масличным и зерновым находится на 6-й позиции. Основные направления экспорта - Нидерланды, Германия,
В последние годы резко участились нотификации на украинское зерно - жалобы от иностранных покупателей на наличие в нем карантинных организмов. Специалисты утверждают, что такую цену Украина платит за существующую схему поборов с... Подробнее

1
0