Спецможливості
Аналітика

КОШТИ САДІВНИКАМ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ!

24.12.2019
3803
КОШТИ САДІВНИКАМ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ! фото, ілюстрація

Частина ТРЕТЯ, та на жаль, ще не ФІНАЛЬНА…

В попередніх моїх інформаціях від 30 листопада та 8 грудня ц. р. на сторінці в ФБ я писав щодо необхідності Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства документів (надалі – Мінекономіки) видати відповідний наказ відносно перерозподілу фінансування в напрямках використання коштів згідно фактичних заяв від садівничих суб'єктів господарювання у межах 400 млн грн, передбачених БЮДЖЕТОМ-2019.

 

 

 

Нагадаю, по суті проблеми – якщо цей технічний наказ не видати, то у садівників, які надали документи на компенсацію посадкового матеріалу у другому півріччі, залишається для компенсації всього близько 80 млн грн. (рахуйте самі: 200 млн. грн надано попереднім наказом Мінагрополітики на компенсацію вартості садивного матеріалу на 2019 рік, з яких вже надано 119,772 млн грн на компенсацію за перше півріччя). І це при тому, що фактично надійшли документи для компенсації по другому півріччю близько на 160 млн. грн!

А це означає, що комісія з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства буде вимушена застосувати для розрахунку компенсації садівникам за друге півріччя понижувальний коефіцієнт величиною в майже 50 % від фактичної потреби, згідно якого садівники отримають тільки близько половини тих коштів, на які вони розраховували.

Після довгих роздумів нарешті 17 грудня в Мінекономіки був виданий наказ за № 711, згідно якого фінансування у 2019 році за бюджетною програмою розвитку садівництва, на яку в цілому на рік виділено 400 млн грн з Державного Бюджету, перерозподіляється таким чином:

  • на компенсацію вартості садивного матеріалу в розмірі 280 млн грн, та
  • на компенсацію вартості холодильників з РГС, сортувальних ліній та морозильних камер також у розмірі 120 млн грн.

Також було прийняте рішення про проведення засідання комісії Мінекономіки з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 20 грудня.

При цьому, щиру подяку хочу висловити працівникам відділу рослинництва за величезну аналітичну, підготовчу роботу, яку вони виконали в найкоротші терміни до проведення засідання 20 грудня.

Були ретельно прораховані і перевірені розрахунки районних та обласних комісій по всіх документах, наданих на компенсацію на друге півріччя, які були отримані при подовженні строку до 10 грудня.

Від Української горіхової асоціації у засіданні комісії брав участь Віце-Президент асоціації Геннадій Юдін.

З урахуванням нового наказу Мінекономіки № 711 садівники  отримали розподіл компенсації вартості садивного матеріалу на друге півріччя 160,228 млн грн (рахуйте самі: 280 млн грн - 119,772 млн грн на компенсацію за перше півріччя). Це дало можливість майже стовідсотково задовольнити фактичні потреби по компенсації посадкового матеріалу за друге півріччя.

Всього компенсація на садибний матеріал за 2019 рік нарахована для отримання 233 садівничим суб'єктам господарювання на загальну суму 280 млн грн (повний перелік буде оприлюднений незабаром на сайті Мінекономіки).

Таким чином, сьогодні були остаточно розподілені бюджетні кошти на компенсацію вартості садивного матеріалу за друге півріччя у сумі 160 млн грн та 120 млн грн на компенсацію вартості холодильників з РГС, сортувальних ліній та морозильних камер по бюджетній програмі 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і ягідників і нагляд за ними».

Можливо було б зачинити височенні двері аграрного відомства Мінекономіки на вул. Хрещатик, 24 та їхати додому. До того ж сьогодні день народження моєї улюбленої донечки. Поздоровляв її зранку по телефону, а вона мені: «Ми ж всі сьогодні за великим сімейним столом чекаємо на тебе». Я їй бадьоро у відповідь: «Починайте без мене – я трохи запізнююсь». А про себе думаю – нехай так думає.., нехай надія залишається, бо я вже не встигну подолати відстань між Києвом та Дніпром.

Та окрім цього треба сьогодні написати всім небайдужим до розвитку садівництва України з закликом долучитись до справи отримання садівниками коштів, вже остаточно нарахованих сьогодні на комісії.

Бо вже другий день поспіль уряд, починаючі з прем’єр-міністра, каже про перехід до ручного управління державними розрахунками та тільки по захищених видатках... А як при цьому бути садівникам, які розраховували на обіцянки Уряду, які плекають надію, що захищені прийнятою бюджетною програмою 2801350 в БЮДЖЕТІ-2019 ???

Державна казначейська служба України продовжить фінансувати тільки захищені статті бюджету (зарплати, пенсії, всі соціальні платежі), а також всі зареєстровані за 11 місяців зобов'язання, на які відкриті асигнування.Як уточнює прес-служба Міністерства фінансів, всі інші платежі, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів, з огляду на невиконання доходів держбюджету за 11 місяців 2019 р.
 
Ось тут і починається найцікавіше. Чи стосується невиконання доходів держбюджету безпосередньо садівників і повернення їм залишилися 280 млн грн чи ні? Давайте проаналізуємо.
 
ПО-ПЕРШЕ, в БЮДЖЕТІ-2019 вже законодавчо встановлена ​​сума за бюджетною програмою 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» - 400 млн грн. А загрози перевищення витрат за цією програмою немає.
 
ПО-ДРУГЕ, садівнича галузь є експортно орієнтованою і збільшує надходження валюти в країну протягом останніх 5 років. Темпи приросту експорту продукції садівництва постійно значно вищі в порівнянні з динамікою українського експорту в цілому. Так, за 11 місяців 2019 зростання експорту в співвідношенні до аналогічного періоду минулого року склав 106,3%, а експорт продукції галузі садівництва - 111,3%. Тобто, садівнича галузь за обсягами експорту за 11 місяців 2019 року ($229,7 млн)  вже перевершила показники за весь 2018 рік ($228,55 млн). 
 
Садівнича галузь збільшила надходження в валютну скарбничку країни на $23,4 млн. А це, якщо перевести за поточним курсом (23,325) складе близько 546 млн грн! Тому знову задаю запитання: чи стосуються поточні проблеми з наповненням держбюджету повернення садівникам залишилися 280 млн грн чи ні?
 
Мені здається, що відповідь можна висловити старої народною приказкою: За позику віддяка! Садівники вже сьогодні, без майбутніх експортних валютних надходжень за грудень ц.р. (рогнозно - не менше $33млн) вже з лишком відпрацювали бюджетні інвестиції в них.
 
З давніх давен до нас прийшла народна мудрість відносно того, що кожна розумна людина за своє життя повинна побудувати ДІМ, виховати ДИТИНУ, та посадити САД.

Наші садівники зробили це!!!

І сьогодні, напередодні новорічних свят, у наших садівників ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАДІЯ, що УРЯД виконає свої ОБІЦЯНКИ по розрахунках за ЇХ ПРАЦЮ.

 

Віце-Президент ВГО «Українська горіхова асоціація» Г. Юдін

20 грудня 2019р.

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0