Спецможливості
Новини

Поради по проведенню аудиту земельного банку

01.12.2016
2938
Поради по проведенню аудиту земельного банку фото, ілюстрація
Для аудиту необхідні: електронна карта земельних ділянок, реєстр договорів оренди, електронна карта полів і реєстр полів

Щоб дізнатися реальну кількість землі та її стан, зрозуміти, наскільки ефективно працює земельна служба і чи відповідають виділені бюджети реально оброблюваним і орендованим площам, потрібно провести аудит земельного банку, радить директор компанії SmartFarming Артем Беленко в своєму блозі на agroportal.ua, пише propozitsiya.com.
За його словами, для аудиту необхідні: електронна карта земельних ділянок, реєстр договорів оренди, електронна карта полів і реєстр полів.
Для створення електронної карти земельних ділянок можна скористатися різними джерелами даних - кадастрова карта України, обмінні файли, паперові "карти розпаювання".
Далі необхідно створити базу всіх сканкопій і перевірити весь реєстр, який ведеться в обліковій системі, кожен запис. На даному етапі визначаються: неправильно оформлені документи, неправильно внесена до уваги інформація; відсутність документів за договорами, які є в обліку. За статистикою, близько 60% записів в реєстрі мають або неповну інформацію, або неправильно внесену. Найпоширеніші помилки: інформація про терміни оренди / реєстрації або про їх продовження; грошова оцінка і % орендної плати.
Наступний крок - створення електронних контурів полів. Для цього існують різні методи обмірів: оцифровка полів по геопорталам; обмір полів з GPS трекером / Агрометр; обмір полів технікою з RТК точністю; оцифровка полів за супутниковими знімками; геодезичні роботи (в т.ч. з дрона). У пріоритеті - або варіант з супутниковими знімками, або з дрона. Щоб карта була точною, потрібно очистити її від всіх зайвих елементів: острівців, ЛЕПов, чагарників, заболоченностей і т.д.
Далі - реєстр полів: за основу можна взяти актуальну інформацію, на які поля і яку площу за фактом витрачали гроші.
Важливо, щоб на карті сільрад були номери земельних ділянок та кадастрові номери.
Щоб отримати розуміння, де орендована земля, необхідно додати до карти сільських рад реєстр договорів оренди.
Далі потрібно накласти точну карту полів. На карті з'являється необгрунтована обробка землі, яка знаходиться поза орендованими земельними ділянками, також видно земельні ділянки, які орендуються, але не обробляються з технічних причин.
Якщо додати на карту полів фактичний реєстр полів, то можна отримати наступну інформацію: розбіжності площі полів в обліку і в натурі; неспівпадання кількості полів і загальної оброблюваної площі.
У підсумку вийде: перелік неправильно оформлених документів; реєстр помилок в обліку; список записів без документів; інформацію про всі невідповідності в договорах; список об'єктів в можливий обмін; розрахунки необгрунтовано оброблюваної площі; дані з технічних втрат орендованої землі; географічну прив'язку всіх договірних проблем до конкретних полях; розбіжності площі полів в обліку і в натурі; неспівпадання кількості полів і загальної оброблюваної площі; тематичні карти з усіх важливих питань.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Цьогорічний вересень подарував тваринникам усього світу можливість відвідати одну з виняткових подій — виставку SPACE — яка вже 38-й рік поспіль є ідеальним місцем для зустрічей міжнародної аграрної спільноти, вдало поєднуючи високий... Подробнее

1
0