Спецможливості
Новини

Зниження експортної виручки посилить негативні тенденції на внутрішньому ринку

19.05.2017
1047
Зниження експортної виручки посилить негативні тенденції на внутрішньому ринку фото, ілюстрація
За грубими підрахунками, всього виручка України від експорту майбутнього врожаю може знизитися на $1 млрд, до $3,6 млрд

Зерно, яке є одним з основних джерел валюти України, в останній місяць-два не в фаворі на біржах. Ціни на нього йдуть вниз.

За грубими підрахунками, всього виручка України від експорту майбутнього врожаю може знизитися на $1 млрд, до $3,6 млрд. Це лише посилить негативні тенденції на вітчизняному аграрному ринку, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

Негативні світові тенденції посилює не найкраща ситуація з бізнесом аграріїв всередині країни.

За словами глави "Українського товариства економічних свобод" Мар'яна Заблоцького, прибутковість сільськогосподарського бізнесу вже і так впала. Якщо раніше господарства отримували з кожного гектара $160 прибутку, то зараз - в кращому випадку $100.

Маржу з'їдає зростаюча конкуренція за землі: агрохолдинги, намагаючись наростити свої угіддя, підвищують плату за паї: за останні роки вона зросла з $35 до $100/га в рік. Плюс - зростання цін на паливо, насіння, агрохімію.

Це загрожує експортерам значними грошовими втратами вже в нинішньому році, що може позначитися і на курсової стабільності, і на економічних показниках країни в цілому.

Втім, на думку М. Заблоцького, посилення конкуренції на цьому ринку буде змушувати аграріїв відправляти на експорт якомога більше продукції, так як це дозволяє наростити валютну виручку.

Довідка

За даними експерта сільськогосподарський ринків Дениса Марчука, станом на 10 травня Україна вже поставила на експорт 38 млн т зернових. Всього за перший квартал цього року експорт вітчизняної аграрної продукції зріс, у порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону, на 38,8%. А валюти в країну завели на 38,3% більше - $4,6 млрд. У трійці лідерів українського експорту - зерно (37%), соняшникова олія (27,3%) і насіння соняшнику (10,7%).

Основними покупцями нашої їжі є країни Азії (44,4%), Африки (28,6%) і ЄС (28,6%).

Всього до кінця цього маркетингового року Україна може експортувати близько 42 млн т зерна, в тому числі, 19 млн т кукурудзи, 17, 3 млн т пшениці і 565 млн т ячменю.

Ключові слова: рынок зерна, АПК

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 

1
0